Piłka nożnaSport

Sandecja wspomoże Czarnych, odbędzie się mecz charytatywny

Dnia 23 lutego na stadionie przy ulicy Śniadeckich 15 w Jaśle odbędzie się mecz charytatywny na rzecz JKS Czarni 1910 Jasło pomiędzy JKS Czarni Jasło a KKS Sandecja Nowy Sącz. Zaplanowany początek spotkania to godzina 13.

Będzie charytatywny mecz ze Sandecją (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Jak wcześniej informowaliśmy z inicjatywą rozegrania spotkania w odpowiedzi na informację o ciężkiej sytuacji jasielskiego klubu wyszło Stowarzyszenie Kibiców Sandecji. Na pomysł z entuzjazmem zareagował Zarząd Sandecji Nowy Sącz i włączył ten mecz w oficjalny kalendarz przygotowań do rundy wiosennej 1 ligi. Za pomocą rzecznika prasowego Pana Michała Śmierciaka został nawiązany kontakt z przedstawicielami jasielskiego klubu co poskutkowało szeregiem spotkań roboczych przygotowujących do rozegrania spotkania w Jaśle. Mamy zapewnienie z Nowego Sącza iż pierwszoligowy klub przyjedzie do Jasła w najsilniejszym składzie.

Samemu spotkaniu prócz wymiaru sportowego będzie towarzyszyło szereg akcji promocyjnych mających na celu osiągnięciu jak największych przychodów na rzecz 103 letniego klubu. Jedną z najważniejszych będzie internetowa licytacja gadżetów i pamiątek przekazanych specjalnie na ten cel. Licytacja rozpocznie się 10 lutego za pośrednictwem najpopularniejszego internetowego portalu aukcyjnego. Prośba o przekazanie pamiątek spotkała się z naprawdę dużym odzewem ze strony wielu klubów zarówno ektraklasowych jak i pierwszoligowych, które to przekazały sporo pamiątek (koszulki, piłki) z podpisami kadry zawodniczej. Czynione są starania również o pozyskanie pamiątek od reprezentacji Polski w piłce nożnej przebywającej na zgrupowaniu. Prócz tego wiele zaprzyjaźnionych kibiców zarówno z Nowego Sącza jak i Jasła przekazuje swoje pamiątki z prywatnych kolekcji na właśnie tą aukcję. Prawdziwą perełką są dwa gadżety, które dzięki prywatnym kontaktom przekazał hiszpański piłkarz Sandecji Ruben Montero – a są to meczowa koszulka Ikera Cassilasa (z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów) oraz piłka z podpisami zawodników Realu Madryt. O tym gdzie dane aukcję będzie można znaleźć poinformujemy dnia 10 lutego.

Będzie charytatywny mecz ze Sandecją (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W przerwie meczu są również planowane atrakcję dla zgromadzonych w postaci konkursu rzutów karnych oraz licytacja gadżetów związanych z tym meczem. Dla kibiców przybyłych na stadion w Jaśle będzie przygotowany catering oraz stoisko z pamiątkami klubowymi.

W najbliższym czasie zostanie ze strony jasielskiego klubu wysłane pismo-zaproszenie do wszystkich firm na terenie Jasła, wszystkich radnych (zarówno powiatu jak i miasta), posłów i senatorów związanych z naszym miastem z propozycją zakupu specjalnego biletu cegiełki w cenie 100 zł. Przychód z biletów cegiełek będzie przeznaczony na działalność młodzieżową. Mimo kryzysu i ograniczenia finansowania chcemy uniknąć sytuacji, aby najmłodsi nie byli w stanie uczestniczyć w turniejach zagranicznych, w których co roku godnie reprezentują swoje miasto oraz swój klub w spotkaniach z równieśnikami zza granicy. O odzewie oczywiście za zgodą zainteresowanych będziemy informować na stronie klubowej. Bilety cegiełki będzie można również nabyć w sekretariacie klubu.

Chcąc rozszerzyć imprezę o właśnie najmłodszych zawodników organizowany jest sparing pomiędzy rocznikami 2003 oraz 2006. Młodzi piłkarze z Jasła i Nowego Sącza spotkają się i rozegrają towarzyskie spotkania na hali MOSiR 23 lutego o godzinie 10. Zachęcamy wszystkich do wsparcia młodych zawodników. Wstęp jest bezpłatny.

Nasza akcja szerokim echem odbiła się już w mediach, również ogólnopolskich. O naszym meczu pisały już takie portale jak Onet.pl, Weszło.pl. Sportowe Fakty jak i portale regionalne. Chciałbym również podziękować sponsorom, którzy pomagają nam na tym etapie przygotowań a w szczególności: Restauracja Tivola, Klub Sepia, Guardi, Stara Wędzarnia. Jesteśmy na etapie rozmów jeszcze z kilkoma firmami i mam nadzieję, że po meczu będę mógł przedstawić jeszcze szerszą grupę sponsorów tego wydarzenia.

Patronat medialny nad charytatywnym meczem pomiędzy Czarnymi Jasło a Sandecją Nowy Sącz objął Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl.

Sebastian Osuch

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
polak
polak
2024 lat temu

Jaki będzie koszt biletu ?

stach
stach
2024 lat temu

dziweczyny tez płacą czy tak jak zawsze wbijają za free?

JHB
JHB
2024 lat temu

WIĘC BRAĆ RODZINĘ, PRZYJACIÓŁ, ZNAJOMYCH, DZIADKÓW, WUJKÓW, WNUCZKÓW i 23 lutego 2013r. spotykamy się na Śniadeckich 15 aby uratować Nasz JKS !!!!!!!!

kibic
kibic
2024 lat temu

NIGDY NEI ZGINIE ! JKS NIGDY NIE ZGINIE !

kakub
kakub
2024 lat temu

stachu 🙂 w ten dzie wszyscy płaca za bilet oprocz dzieciaków

herald 3 mocny
herald 3 mocny
2024 lat temu

no i gitara,każdy ma płacic

DGG
DGG
2024 lat temu

Na którym to stadionie

kakub
kakub
2024 lat temu

ul. Braci Śniadeckich 15

urzędnik
urzędnik
2024 lat temu

Myślę, że po tej wypowiedzi Seba będzie darczyńcą charytatywnego meczu w najwyższym wymiarze, i przy tej okazji podaruje klubowi Czarni 5.000 zł, wraz z odsetkami za pobraną ( nie rozliczoną z budżetem Jasła) dotację na działalność rugby…

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x