SiatkówkaSport

Siatkarki z Jasła na 17 Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup

Przygotowując się do sezonu ligowego siatkarki UKS „MOSiR” Jasło uczestniczyły w 17 Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup w Debreczynie (Węgry). Jest to jeden z największych i najsilniej obsadzonych turniejów w tej kategorii wiekowej w Europie. W rywalizacji wzięły udział 24 zespoły dziewcząt i 8 zespołów chłopców, w tym również reprezentacje narodowe.

Siatkarki z Jasła na 17 Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup

W ciągu trzech dni nasze siatkarki rozegrały łącznie siedem spotkań. W pierwszym dniu turnieju nasz zespół pokonał Gymnázium Trebiŝovska 12 Koŝice (Słowacja) i Balmazújváros (Węgry) po 2:0, oraz uległ zespołowi OK Bane Raska (Serbia) 1:2, tym samym zajął 2-gie miejsce w grupie i awansował do rozgrywek o miejsca 1-12. W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju nasz zespół trafił na dobrze znane i mocne rywalki, CS Adep Satu Mare (Rumunia) przegrywając 0:2. W następnym spotkaniu jaślanki zrewanżowały się, za porażkę grupową i wygrały z OK Bane Raska (Serbia) 2:1, oraz pokonały C.S.S. „Avram Iancu” Stei (Rumunia ) 2:0.

Siatkarki z Jasła na 17 Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup

W ostatnim dniu turnieju, w meczu o 7 miejsce nasz zespół uległ ŽOK Spartak Subotica (Serbia ) 1:2. Ostatecznie zespół UKS MOSiR Jasło zajął 8 miejsce, a zwycięzcą turnieju została drużyna CS Adep Satu Mare, pokonując w finale Reprezentację Węgier 2:0. Nasza drużyna może pochwalić się rekordowym wynikiem, wygrywając seta z zespołem Balmazújváros w stosunku 25:1

Wakacyjny termin turnieju spowodował, że mecze rozgrywane były w ekstremalnie rozgrzanej hali Tóth Árpád Gimnázium High School. Mimo to jaślanki zagrały bardzo ambitnie, o czy świadczy między innymi ilość meczy zakończonych tiebrekiem. Dodatkowo zespół UKS „MOSiR” Jasło został wyróżniony przez organizatorów okazałym pucharem za10 udziału w turnieju w jego 17 letniej historii.

Siatkarki z Jasła na 17 Międzynarodowym Turnieju Eötvös Cup

UKS „MOSiR” Jasło: Karolina Mitoraj (kapitan), Beata Kurczaba, Zuzanna Midura, Justyna Kosiba, Weronika Wolak, Monika Frydrych, Angelika Osiewalska (libero), Magdalena Michalska, Monika Jędrzejczyk (libero).
Trener: Leszek Wierzgasz

Andrzej Tenerowicz
UKS „MOSiR” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x