Sport

Sportowy weekend w Jaśle za nami!

W minioną sobotę, w Jaśle, odbył się pierwszy w sezonie Maraton Rowerowy Kellys Cyklokarpaty. Trasa maratonu nie należała do najtrudniejszych w sezonie, jeżeli jednak wziąć pod uwagę niesprzyjające warunki pogodowe, można stwierdzić, że poziom zaawansowania zdecydowanie podskoczył. Jak się okazuje jednak, zawodnikom biorących udział w Kellys Cyklokarpatach nic nie jest straszne! Na starcie pojawiło się aż 537 uczestników, w tym 54 kobiety, z których wielkie brawa należą się Annie Martynie, która jako jedyna kobieta zdecydowała się na start na najdłuższym dystansie.

Sportowy weekend w Jaśle za nami!
Sportowy weekend w Jaśle za nami!

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (19 km), Mega (50,5 km) oraz Giga (58,5 km). Najlepszymi zawodnikami na dystansie Hobby wśród mężczyzn okazali się Jakub Cierniak, Wiktor Hudyka oraz Adrian Cierniak, natomiast wśród kobiet były to Gabriela Hudyka, Dominika Gosztyła oraz Janina Nawój.

Sportowy weekend w Jaśle za nami!
Sportowy weekend w Jaśle za nami!

Na dystansie Mega, na podium stanęli kolejno Tomasz Kubiak, Jakub Solarz oraz Marcin Rydel, wśród kobiet były to Katarzyna Galewicz, Anna Prokop i Dagmara Ochot. Natomiast podium na dystansie Giga należał do Mateusza Rejcha, Tomasza Leśniaka i Krzysztofa Gajdy, wśród kobiet była to wspomniana wyżej, Anna Martyna, która zgarnęła całe podium tylko dla siebie.

Całe wydarzenie przebiegło bardzo sprawnie, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był niezapomniany oraz żeby zawodnicy wrócili do domu zmęczeni, ale w dobrych humorach. Po wyścigu, na mecie, na każdego uczestnika czekał posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy dyplom, które wydawały uśmiechnięte panie w namiocie Timedo. Dzięki udostępnionym myjkom i produktom marki Fenwicks można było również wyszorować swój sprzęt do czysta, co było punktem numer 1 po przejechaniu błotnistej trasy.

W miasteczku zawodów znajdowało się również stoisko testowe rowerów marki Kellys, gdzie każdy zawodników mógł wypożyczyć i przetestować rowery z kolekcji 2017.

Sportowy weekend w Jaśle za nami!
Sportowy weekend w Jaśle za nami!

Organizatorzy Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty dbają również o najmłodszych, dlatego po starcie maratonu odbyły się dziecięce wyścigi, Junior XC Race, które zawsze wzbudzają wiele emocji. Pomimo dużego chłodu, dzieci nie odpuściły udziału w zawodach i również poczuły ducha rywalizacji, a rodzice mogli w tym czasie dopingować swoje pociechy.

Zwieńczeniem całego wydarzenia była dekoracja zawodników, którym to należały się wielkie brawa za hart ducha i wolę walki w tak ciężkich warunkach pogodowych. Nie było to łatwe wyzwanie.

Już w kolejny weekend, w sobotę, 29 kwietnia odbędzie się II edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Tym razem kierujemy się do Przemyśla, gdzie w tym samym czasie trwać będzie festiwal rowerowy Bike Town Przemyśl.

W niedzielę, 23 kwietnia, odbył się III Bieg Króla w Jaśle. Od samego rana pogoda nie rozpieszczała. Zawodnicy doświadczali na zmianę gradu, deszczu oraz niebieskiego nieba. Pogoda jednak została zamówiona przez organizatorów. Przed samym startem wyszło słońce i towarzyszyło uczestnikom przez cały Bieg.

Na starcie pojawiło się 362 biegaczy, z czego 39 osób zdecydowało się na start z kijkami Nordic Walking. Bieg odbył się na dwóch dystansach 5 km i 10 km. Na dystansie 5 km w kategorii Open wśród mężczyzn na podium stanęli kolejno Marcin Gorka, Mateusz Czyżowicz i Andrzej Cisek. Wśród kobiet były to Marta Prajzner, Luiza Motyka oraz Kamila Czajka. Na tym samym dystansie, z kijkami Nordic Walking wśród mężczyzn zwyciężył Jacek Konik, natomiast zaraz za nim byli Dariusz Grządziel i Jacek Bukowiec. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Oleksyk, a zaraz za nią były Krystyna Świeboda i Aleksandra Konik.

W Biegu na dystansie 10 km w kategorii Open wśród mężczyzn na podium stanęli kolejno Ignacy Domiszewski, Robert Goleń oraz Mateusz Golonka. Wśród kobiet były to Regina Kulka, Anna Kusion i Karolina Kręgiel. Ten sam dystans, jednak z kijkami Nordic Walking wśród mężczyzn wygrał Radosław Niepokój, a zaraz za nim znaleźli się Jerzy Nalepka i Kazimierz Grządziel. Wśród kobiet były to Bożena Kończewska, Elżbieta Styś oraz Anna Cieślik-Kaszany.

Organizator umożliwił również wzięcie udziału, na 5 km z kijkami Nordic Walking, osobom niepełnosprawnym. Na start zdecydowała się jedna pani, Joanna Hanus, kończąc Bieg z bardzo dobrym wynikiem 29 minut.

Przed samym startem, biegacze mogli również skorzystać z 10-cio minutowej rozgrzewki prowadzonej przez Lady Gym.

Poza główną atrakcją, jaką był Bieg, na wszystkich zawodników czekał posiłek regeneracyjny oraz możliwość skorzystania z masażu zmęczonych mięśni. W godzinach popołudniowych na scenie można było obejrzeć występy przygotowane przez uczniów I LO w Jaśle.

Tak jak w przypadku dnia wcześniejszego, zwieńczeniem całej imprezy była dekoracja zawodników na głównej scenie.

Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x