SportWażne wydarzenia

Świątkowa Wielka : Stok już czynny!

Orczykowy wyciąg narciarski „Mareszka” w beskidzkiej wsi Świątkowa Wielka (gmina Kremnpa) jest położony na zboczu góry Mareszka w otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Dla narciarzy zostały przygotowane trzy trasy zjazdowe o długości 700, 750 metrów i 850 metrów. Trasy zjazdowe są sztucznie oświetlone, co pozwala na białe szaleństwo do późnych godzin wieczornych. Jedyny czynny wyciąg w powiecie jasielskim.

Wyciąg narciarski "Mareszka" w Świątkowej Wielkiej

Gmina Krempna, ma warunki ku temu, by iść właśnie w stronę sportów zimowych. Pomysł stoku zrodził się właśnie dlatego, że turyści przyjeżdżający w te tereny mówili, że trzeba ożywić te miejscowości w gminie – tłumaczy Jan Gracoń współwłaścieil stoku. Stok czynny jest kilka lat i stale przybywają tu nowi turyści zachwyceni malowniczymi widokami, urokami krajobrazu i wracają do nas. Pewnie Wisłą, Szczyrkiem nie będziemy, ale uważam, że powiat jasielski również może być przez nasz stok rozpoznawany bardziej- zapewnia Gracoń

Amatorzy narciarstwa biegowego mogą skorzystać również z trzech tras narciarstwa biegowego o długościach: 1500 m, 3000 m i 4500 metrów Przy stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, mała gastronomia ze smażalnią pstrągów. Przy wyciągu usytuowane są również gospodarstwa agroturystyczne, które mogą być i często są dla klientów z dalszych rejonów Polski dodatkowym argumentem w wyborze właśnie naszego stoku.

Wyciąg narciarski "Mareszka" w Świątkowej Wielkiej

Wyciąg czynny od 9 do 21. Cena za jeden zjazd wynosi 2 zł, za 10 zjazdów 20 zł, karnet całodniowy 50 zł. Karnety ulgowe dla grup zorganizowanych powyżej 10 os – 10 zjazdów 18 zł.

Telefon kontaktowy: Wyciąg Narciarski „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej: (013) 44 141 15. Aktualne warunki obserwować można na stronie www.Mareszka.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dezerter
dezerter
2024 lat temu

Świątkowa Wielka : Ośla łączka już czynna! taki powinien być tytuł i wielu się ze mną zgodzi!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x