r e k l a m a
Piłka nożnaSport

„Szóstka” Jasło 2002 w finale Mistrzostw Deichmanna 2013

W niedzielę 9 czerwca drużyna Szóstki Jasło, występująca w barwach Argentyny zwyciężyła tarnowskie rozgrywki turnieju Deichmanna i tym samym weźmie udział w finale ogólnopolskim, który rozegrany zostanie w dniach 21-23 czerwca w Opolu. Główna nagrodą za zwycięstwo jest wyjazd na mecz FC Barcelony.

„Szóstka” Jasło 2002 w finale Mistrzostw Deichmanna 2013

Nasza drużyna w eliminacjach miejskich nie przegrała meczu. Wszystkie 17 spotkań jakie chłopcy rozegrali w całym turnieju wygrali. Przez prawie dwa miesiące rozgrywek grupowych, w których nasza drużyna wyraźnie dominowała, na fazę pucharową przyjechaliśmy jako jeden z głównych faworytów do zwycięstwa. Najważniejsze jest jednak to, że we wszystkich meczach chłopcy pokazali charakter, grę zespołową i piękne akcje. Wielokrotnie słyszeliśmy z trybun słowa pochwały za grę naszych chłopców od kibiców innych drużyn. Chcieliśmy wygrać i pojechać na finał ogólnopolski i udało się.

Dzięki temu iż w rozgrywkach grupowych zajęliśmy I miejsce dostaliśmy wolny los. Pierwszy mecz jaki gramy w fazie play-off, to mecz ćwierćfinałowy z drużyną Niemiec. Tutaj było widać wyraźna przewagę naszych chłopaków. Zespołowe akcje, które kończyły się zdobyciem bramek były ozdobą spotkania. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Argentyny 8-0.Kolejny mecz to półfinał z drużyną Polski. Tutaj szybko strzelamy dwie bramki. Dzięki temu gramy spokojniej. Rozgrywamy akcje tak jak uczymy się tego na treningach. To skutkuje zdobyciem kolejnych bramek. Przeciwnikowi udaje się strzelić jednego gola. Mecz kończy się wynikiem 8-1 dla Argentyny i to my gramy w finale, gdzie czeka na nas już drużyna Jamajki. Przed meczem finałowym wiedzieliśmy, że to będzie spotkanie inne niż wszystkie do tej pory.

Chłopcy wyszli mocno skoncentrowani, pewni swoich umiejętności, co zaowocowała ładną grą całej drużyny. Strzelamy dwie bramki, a na listę strzelców wpisuje się dwukrotnie Michał Rakoczy. Drużyna Jamajki w pierwszej połowie praktycznie nie istnieje, wszystkie ataki są rozbijane przez naszych obrońców. W drugiej połowie rywale śmielej zaatakowali. Ale i my staramy się grać tak jak potrafimy najlepiej. W konsekwencji po jednej z akcji pięknym strzałem popisuje się Szymon Dziadosz, który z daleka pięknym „fałszem” z pierwszej piłki podwyższa wynik spotkania na 3-0. Gol którego można śmiało określić mianem „bramki świata”. Jamajka to jednak drużyna która gra do końca. Po jednej z akcji ładnym strzałem popisuje się zawodnik rywala, ale nasz bramkarz skutecznie interweniuje. W ostatniej minucie meczu Jamajka strzela honorową bramkę, ale to my cieszymy się ze zwycięstwa 3-1 i jedziemy na finał ogólnopolski.

„Szóstka” Jasło 2002 w finale Mistrzostw Deichmanna 2013

Przez cały turniej, a więc prawie 2 miesiące prowadzona była klasyfikacja najlepszych strzelców, gdzie Michał Rakoczy razem z zawodnikiem z Holandii Maxem Cetnarskim, otrzymali statuetki dla najlepszych strzelców turnieju. Oprócz tego przeprowadzane były różnego rodzaju konkursy piłkarskie, w których nagrody zdobyli również nasi chłopcy: Michał Rakoczy, Arek Baran, Karol Szydło i Maciek Setlik.

Chłopcy pokazali ogromną wolę walki, ładną grę oraz ogromne zaangażowanie. Gra tych chłopaków jest coraz lepsza. Oczywiście błędy się zdarzają, ale jak to się mówi, człowiek uczy się na błędach, dlatego trzeba starać się je eliminować. Jeszcze raz gratulujemy całej drużynie.

Skład Argentyny: Lepucki Łukasz, Dziadosz Szymon, Szydło Karol, Baran Arkadiusz, Rakoczy Michał, Setlik Maciej, Skwara Bartosz, Jajko Dawid, Igielski Kacper oraz nieobecny w finale z powodu kontuzji Stasz Bartosz. Trener: Artur Tomaszewski.

Wyniki wszystkich meczy, tabele, oraz klasyfikacje można zobaczyć na stronie www.kochamsport.pl klikając w herb Tarnowa i wybierając kategorie U-11.

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x