Piłka nożnaSport

Szóstka Jasło o krok od narodowego

W dniach 30.04-02.05 drużyna UKS 6 Jasło rocznik 2002 uczestniczyła w Finale Ogólnopolskim XIV edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Prawo startu w prestiżowym finale Szóstka wywalczyła sobie wygrywając 12 kwietnia finał wojewódzki w Stalowej Woli.

Szóstka Jasło o krok od narodowego

W Warszawie według zasad o których mówił regulamin turnieju chłopcy z Jasła występowali jako reprezentacja Podkarpacia, a do kadry zespołu dołączeni zostali trzej zawodnicy z innych drużyn uczestniczących w finale wojewódzkim. Turniej rozgrywany był na obiektach Polonii Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej. W wyniku losowania nasi chłopcy w grupie zmierzyli się z reprezentacjami województw: podlaskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W pierwszym meczu pokonali Podlasie 1:0, a w meczach z wielkopolskim i kujawsko-pomorskim padły bezbramkowe remisy. Uzyskane wyniki pozwoliły zając drugie miejsce w grupie co dało awans do ćwierćfinału.

Szóstka Jasło o krok od narodowego

W ćwierćfinale spotykamy się z pomorskim i pewnie wygrywamy 2-0. W ten sposób zakończył się pierwszy dzień zmagań. Drugi dzień rozpoczynamy od półfinału. Los po raz drugi skojarzył nas z niewygodną reprezentacją Podlasia. Niestety brak koncentracji na początku meczu skutkuje szybką utratą dwóch bramek i mimo wyrównanej gry i kilku stworzonych sytuacji wynik do końca nie ulega zmianie. Po porażce 2-0 pozostaje nam mecz o III miejsce.

W finale pocieszenia spotykamy się z reprezentacją warmińsko-mazurskiego. W regulaminowym czasie mecz nie zostaje rozstrzygnięty, ponieważ kończy się wynikiem 1-1,a w karnych górą są jednak przeciwnicy. Miejsce IV jest wielkim sukcesem drużyny z Jasła. Pozostaje jednak niedosyt, że tak blisko była możliwość gry w wielkim finale, który był rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski.

Poczynaniom naszych chłopców jak i wszystkich uczestników turnieju, przez cały czas przyglądali się Prezesi PZPN ze Zbigniewem Bońkiem na czele, a także trenerzy reprezentacji młodzieżowych Polski (Rafał Janas, Bartłomiej Zalewski, Marcin Kasprowicz). Podchodzili do trenerów, pytali i notowali nazwiska wyróżniających się zawodników. Mamy nadzieję że chłopcy również z naszej drużyny znajdą się w gronie „wybrańców”, którzy zostaną wytypowani do udziału w Letniej Akademii Młodego Orła, która odbędzie się w Gniewinie w pierwszej połowie lipca. Będzie to zgrupowanie młodych talentów wyłonionych podczas tego turnieju, którzy będą trenować pod okiem trenerów reprezentacji młodzieżowych Polski i szkoleniowców PZPN.

Podsumowując. Wynik Szóstki Jasło potwierdza, że chłopcy z rocznika 2002 naszego klubu w dziecięcej piłce są liczącą się drużyną w Polsce. Turniej ten jako ostatni dla tego rocznika z cyklu turniejów pod patronatem PZPN rozgrywanych na małych boiskach zakończył pewien etap szkolenia. Od teraz chłopcy wchodzą już coraz śmielej w piłkę młodzieżową i jesteśmy przekonani, że z wiekiem gdy będą już grać na dużych boiskach będziemy poznawać ich prawdziwą wartość. Życzymy chłopakom powodzenia i tego żeby po dojściu do wieku seniorskiego w swoich klubach ciągle liczyli się w Polsce. Gratulujemy trenerowi Pawłowi Kasprzykowi sukcesu, Prezesowi Arturowi Tomaszewskiemu wzorowego zarządzania klubem. Dziękujemy również trenerom koordynatorom z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej za pomoc w prowadzeniu drużyny podczas turnieju.

Na zakończenie jeszcze podziękowania dla niezawodnych rodziców za pomoc organizacyjną i wspaniały doping.
UKS Szóstka Jasło reprezentująca Podkarpacie wystąpiła w składzie: Łukasz Lepucki, Arek Baran, Karol Szydło, Michał Rakoczy, Maciek Setlik, Szymon Dziadosz, Bartek Skwara, Bartek Stasz, Dawid Jajko, Miłosz Gierczak( Polonia Przemysl), Oliwier Pilch, Przemek Zielinski (Stal Rzeszów).

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
komisja
komisja
2024 lat temu

super chłopaki

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x