Piłka nożnaSport

Szóstka wznawia zajęcia na basenie

Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA Jasło po raz drugi znalazło się na liście podmiotów, którym Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dofinansowanie na organizację zajęć sportowych dla uczniów pn. „Powszechna nauka pływania”.

Szóstka wznawia zajęcia na basenie

W roku bieżącym w ramach programu na jasielskiej pływalni trenować będzie 110 dzieci zrzeszonych w jasielskiej SZÓSTCE. Zajęcia prowadzone będą w 4 grupach w terminie od 01 kwietnia do 30 listopada. Zajęcia są bezpłatne.

Zasadniczym celem zadania jest upowszechnienie sportów wodnych poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń z nauki i doskonalenia pływania skierowanych do dzieci i młodzieży trenujących w UKS SZÓSTKA piłkę nożną.

Pływanie to świetna forma rekreacji ruchowej i polecamy ją wszystkim: i małym, i dużym. Poprawia wydolność oddechową, wzmacnia układ mięśniowy, pomaga zachować prawidłową postawę ciała, zwiększa wytrzymałość organizmu, jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą, wysmukla ciało i pozwala uwolnić się od stresu.

Ta forma aktywności zapewnia dzieciom prawidłowy rozwój, przedstawia aktywność ruchową jako świetny pomysł spędzania czasu wolnego, otwiera nowe możliwości, ułatwia nawiązywanie kontaktów społecznych i, co ważne, daje ujście rozpierającej dzieci energii. Ruch stanowi antidotum na siedzący tryb życia i choroby cywilizacyjne, przynosi radość, wzmacnia poczucie własnej wartości.

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x