Sport

„Trzy Kościoły – trzy historie” – rajd rowerowy w gminie Osiek Jasielski

Gmina Osiek Jasielski była w dniu wczorajszym organizatorem rajdu rowerowego „Trzy Kościoły – trzy historie”, który prowadził blisko pięćdziesięciu zawodników przez piękne zakątki gminy Osiek Jasielski.

„Trzy Kościoły – trzy historie” – rajd rowerowy w gminie Osiek Jasielski (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Trasa, którą mieli do pokonania amatorzy jazdy na „dwóch kółkach” wynosiła blisko dwadzieścia kilometrów długości. Jak podkreślił Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski – organizacja tego rajdu nie mała charakteru szybkościowego, ale miała ona nakierować młodzież z naszej gminy na popularyzację historii oraz wielokulturowości naszej gminy. Jest to również spędzanie wolnego czasu na sportowo, zażywając świeżego powietrza – mówił Mariusz Pykosz.

Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Po ponad 20-kilometrowej trasie prowadzącej przez gminę Osiek Jasielski, dla wszystkich uczestników wycieczki rowerowej, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przygotował dla amatorów jazdy na rowerze pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

„Trzy Kościoły – trzy historie” – rajd rowerowy w gminie Osiek Jasielski (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Sobotni rajd zorganizowany został w ramach projektu pod nazwą „Turystyka i kultura czynnikami rozwoju społeczno-gospodarczego gminy Osiek Jasielski”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz budżetu Państwa.

Zobacz fotorelację!

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ingenio
ingenio
2024 lat temu

Super, gratuluje incjatywy i oby tylko na tej jednej akcji sie nie skończyło!

Załęże
Załęże
2024 lat temu

Jeśli ma ktoś zdjęcia z tego rajdu, serdecznie zapraszam do przesyłania ich do galerii zdjęć facebookowej strony wsi Załęże koło Jasła – https://www.facebook.com/Zaleze

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x