Sport

ULKS „Technik” Trzcinica czwartym klubem Podkarpacia

Fot. ULKS Technik Trzcinica

W Kolbuszowej Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki dokonał podsumowania sezonu lekkoatletycznego 2010 r. W rankingu klubów ULKS Technik Trzcinica z dorobkiem 84 punktów znalazł się w pierwszej czwórce najlepszych klubów Podkarpacia, ustępując jedynie klubom wielkomiejskim z Rzeszowa, Stalowej Woli i Mielca.

W porównaniu do poprzednich lat jest to jedno z najwyższych miejsce, które zajął klub w dotychczasowej klasyfikacji w województwie podkarpackim.

Dokładne wyniki współzawodnictwa (dokument .xls)

Do tego wyniku przyczynili się następujący zawodnicy:
1. Gorczyca Bartosz – 21 pkt. (trener Wojtas Tomasz)
2. Gajda Mateusz – 14 pkt. (trener Socha Tomasz)
3. Brągiel Wioleta – 11 pkt. (trener Socha Tomasz)
4. Mariusz Syzdek – 10 pkt. (trener Władyka Jacek)
5. Wolska Natalia – 6 pkt. (trener Socha Tomasz)
6. Sztafeta 4 x 100m K – 6 pkt. (trener Socha Tomasz)
7. Jarek Monika – 4 pkt. (trener Władyka Jacek)
8. Piwowar Stanisław – 4 pkt. (trener Socha Tomasz)
9. Grzywacz Tomasz – 4 pkt. (trener Władyka Jacek)
10. Gajda Marcin – 2 pkt (trener Socha Tomasz)
11. Czajka Kinga – 1 pkt. (trener Wojtas Tomasz)
12. Sztafeta 4 x 400m M – 1 pkt. (trener Socha Tomasz)

Również na podstawie zdobytych punktów przez zawodników dokonano rankingu wszystkich trenerów w województwie podkarpackim. I tak na 42 trenerów, których zawodnicy punktowali, trener Tomasz Socha z dorobkiem 44 punktów znalazł się na 5 miejscu, trener Tomasz Wojtas z 22 punktami na 14 miejscu natomiast trener Jacek Władyka z 18 punktami na 17 miejscu.

Dla ULKS Technik Trzcinica był to bardzo udany sezon. Mając na uwadze warunki treningowe w porównaniu do czołowych klubów Podkarpacia oraz ilość trenujących zawodników do których klub z Trzcinicy ma mniejszy dostęp (większość zawodników to uczniowie klas sportowych w Zespole Szkół w Trzcinicy oraz ich absolwenci), to jest to bardzo duży sukces.

Klub prawił wynik punktowy z roku poprzedniego o ponad 36 punktów (rok 2009 – 48 pkt), a w stosunku do roku 2008 o 49 punktów (rok 2008 – 35pkt.) Dodatkowo trójka zawodników zdobyła medale na najważniejszych imprezach centralnych – Natalia Wolska złoty w skoku w dal i Wioleta Brągiel srebrny w biegu na 60m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale oraz Bartosz Gorczyca brązowy medal w biegu na 3000m z przeszkodami na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku.

ULKS „Technik” Trzcinica

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x