SiatkówkaSportWażne wydarzenia

W sobotę III Memoriał Jerzego Janusza

W dniu 21.05.2011. w hali sportowej MOSiR w Jaśle, odbędzie się po raz trzeci Turniej Piłki Siatkowej Kobiet poświęcony zmarłemu przed pięcioma laty jasielskiemu szkoleniowcowi Jerzemu Januszowi. W turnieju wezmą udział cztery zespoły, a wśród nich drużyna byłych zawodniczek trenera Jerzego Janusza. Początek zmagań sobota godzina 9:00. Organizatorem tego spotkania jest Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Jasło.

fot. Arkadiusz Juryś

mistrzostw Polski w Radomiu, gdzie zajął czwarte miejsce. Prowadził drużynę, która grała w finałach Spartakiady Młodzieży w Elblągu. W 1995 r. z juniorkami młodszymi awansował do półfinału mistrzostw Polski w Lublinie. Rok później znów drużyna z Jasła grała w półfinale mistrzostw Polski juniorek w Węgrowie.

W 1997 r. wywalczył z siatkarkami Gamratu awans do II ligi. Został wybrany trenerem roku województwa krośnieńskiego, w plebiscycie tygodnika „Podkarpacie”. Siatkarki w debiutanckim sezonie 1997/98 w II lidze uplasowały się w czołówce tabeli. W następnym sezonie 1998/99 przegrały dopiero w play off walkę o I ligę. W długiej pracy szkoleniowej, w sezonie 1989/90 odbywał staż trenerski w Wiśle Kraków. Był trenerem reprezentacji gwardyjskich klubów na turnieju w Moskwie. Wychowankami Jerzego Janusza były m.in. Małgorzata Jawor i Dorota Pykosz, byłe reprezentantki Polski

Tomasz Janusz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x