r e k l a m a
Sport

W sobotę rusza wyciąg „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej

– Pokrywa śnieżna jest już wystarczająca, aby rozpocząć zimowe szaleństwo – poinformował Jaslonet.pl, Jan Gracoń współwłaściciel stoku narciarskiego „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej.

W sobotę rusza wyciąg „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej (fot. Damian Palar)

W tym roku na stoku zaczął działać system naśnieżania, który pozwala rozpocząć szusowanie jeszcze wcześniej, niż w latach ubiegłych, ale także czas trwania sezonu narciarskiego będzie dłuższy.

Dla amatorów narciarstwa zostały przygotowane trzy trasy zjazdowe o długości 700, 750 metrów i 850 metrów. Na stoku zainstalowane jest sztuczne oświetlenie, co pozwala szusowanie do późnych godzin wieczornych. – Nasz stok jest jedynym miejscem, gdzie można poszaleć na nartach na terenie powiatu jasielskiego – mówi Jan Gracoń.

W sobotę rusza wyciąg „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej (fot. Damian Palar)

Amatorzy narciarstwa biegowego mogą skorzystać również z trzech tras narciarstwa biegowego o długościach: 1500 m, 3000 m i 4500 metrów Przy stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, mała gastronomia ze smażalnią pstrągów. Na terenie wyciągu usytuowane są również gospodarstwa agroturystyczne, które mogą być i często są dla klientów z dalszych rejonów Polski dodatkowym argumentem w wyborze właśnie stoku narciarskiego „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej.

W sobotę rusza wyciąg „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej (fot. Damian Palar)

Wyciąg jest czynny od 9 do 20. Cena za jeden zjazd wynosi 2 zł, za 10 zjazdów 20 zł, karnet całodniowy 50 zł. Karnety ulgowe dla grup zorganizowanych powyżej 10 os – 10 zjazdów 18 zł.

Wyciąg będzie czynny dla narciarzy od najbliższej soboty (18 grudnia) od godziny 9.00. Obecne warunki panujące na stoku można obserwować na stronie internetowej www.mareszkaski.pl, gdzie także znajduje się kamera z przekazem „na żywo” ze stoku.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swojski ben
Swojski ben
2023 lat temu

Bardzo łagodny stok dla początkujących narciarzy. Denerwuje mnie tylko ten stromy koniec, z którym trzeba się zmierzyć przy końcu przejażdżki

Adas
Adas
2023 lat temu

lisko, niedrogo, piękne widoki, brak dzikich tłumów i kolejek. Stok świetny do bezstresowej jazdy, dla początkujących i dla dzieci i dla tych którzy nie chcą się cały czas oglądać na boki czy przypadkiem kogoś nie rozjadą, dobrze przygotowany.

Marecki
Marecki
2023 lat temu

ByEm w sobote. Było w cykę 😉

ixi
ixi
2023 lat temu

wyglada troche tandetnie

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x