Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

Walkowery dla drugiej drużyny Czarnych Jasło. Słuszne?

W ubiegły czwartek (27 września) Wydział Gier OZPN Krosno ukarał drugą drużynę seniorów czterema walkowerami za mecze ligowe z LKS Czeluśnica, Dragonem Nowy Glinik, Liwoczem Brzyska, a także Zorzą Łęki Dukielskie.

Walkowery dla drugiej drużyny Czarnych Jasło. Słuszne? (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Powodem takiej decyzji jest zawarty w regulaminie rozgrywek cyt. „przepis dotyczący 2/3 rozegranych meczów w pierwszej drużynie„. Zarząd klubu jeszcze przed otrzymaniem powyższych walkowerów zwrócił się do Polskiego Związku Piłki Nożnej o zajęcie stanowiska w sprawie interpretacji regulaminu rozgrywek III ligi na sezon 2012/2013, który kluby piłkarskie z Podkarpacia (Czarni Jasło, Stal Sanok, Polonia Przemyśl) otrzymały na płytce CD podczas przedsezonowego spotkania przedstawicieli. Poniżej przedstawiamy Państwu treść niniejszego pisma, skierowanego do Wojciecha Jugo, Przewodniczącego Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego.

Pełna treść pisma jest dostępne tutaj!

Po zapoznaniu z przepisami rozgrywek, zgodny z Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej jest regulamin III ligi na sezon 2012/2013, który nasz klub otrzymał podczas przedsezonowego spotkania na płycie CD oraz którego przepisy po dzień dzisiejszy stosuje. Ponadto, regulamin rozgrywek IV ligi oraz klas niższych jest swego rodzaju ewenementem, gdyż nie ma takiego drugiego regulaminu w żadnym innym związku czy też okręgu piłkarskim w Polsce.

Czarni Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kobayaszi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kobayaszi
Gość
kobayaszi

czytac matoly

Close
X