Wygrana w Wielką Sobotę! JKS Czarni 1910 Jasło 1:0 Start Rymanów

JKS Czarni 1910 Jasło wygrali 1:0 spotkanie ze Startem Rymanów rozgrywane w Wielką Sobotę na własnym obiekcie.

Przez pierwsze minuty spotkania obie drużyny nie stworzyły sobie groźnych akcji a gra toczyła się głównie w środku boiska. Wraz z biegiem czasu to Czarni coraz bardziej nękali bramkę gości. W 25 minucie Szopa uderzył sprzed pola karnego, bramkarz gości sparował piłkę w bok a ta trafiła pod nogi Kuliga i ten bez problemu wyprowadził Czarnych na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdołała umieścić piłki w bramce i piłkarze schodzili do szatni przy stanie 1:0.

Początek drugiej połowy to zdecydowane ataki gości, którzy chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, lecz bardzo dobrze grająca obrona Naszej drużyny, na czele z Szopą, nie dawała się ograć. W kolejnych minutach to Czarni zaczęli prowadzić grę czego skutkiem był bardzo groźny atak Rodaka w 75 minucie, lecz akcja nie zakończyła się podwyższeniem prowadzenia. W 84 minucie najlepszej sytuacji nie wykorzystali goście- groźny strzał głową po doskonałym dośrodkowaniu broni Niemczyński. Od 88 minuty Czarni grali w 10 po czerwonej kartce dla Rodaka.
Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie i to Czarni dopisują 3 punkty w pierwszym meczu rundy rewanżowej.

Skład JKS Czarni 1910 Jasło:
Czarni: Niemczyński- Szydło (67′ Frączek), Szopa, Dziobek, Żygłowicz, Munia, Wójtowicz, Gabryel (70′ Wiśniowski), Urban, Rodak – Kulig.