Sport

XIV Bieg Walentynkowy. „Gdybym nie pobiegł, to byłbym chory” (foto)

Blisko stu amatorów biegania wzięło udział w XIV Biegu Walentynkowym, który niezmiennie organizowany jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle przy współpracy z Urzędem Miasta Jasła.

Bieg walentynkowy w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Bieg, tradycyjnie już gromadzi na lini startu biegaczy nie tylko z Jasła, ale również z całego regionu. Zawodnicy mają do pokonania dystans sześciu kilometrów, który prowadzi ulicami: Sikorskiego, Szopena, Szkolną i Krasińskiego, położonymi wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Biegi młodzieżowe rozgrywane są na dystansach 750 i 1500 metrów, natomiast trasa biegu głównego wynosi sześć kilometrów.

Bieg walentynkowy w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Roman Stygar (kliknij aby powiększyć)

– Impreza każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem biegaczy amatorów oraz tych, którzy biegają na co dzień. Mieliśmy zaszczyt gościć sławy takie, jak Izabela Zatorska oraz wielu innych zawodników – tłumaczy Roman Stygar z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Biegają nie dla nagród

Jednym z najstarszych zawodników biorących udział w zawodach jest Kazimierz Granda, który ma 77 lat, a w zawodach biegackich bierze udział cyklicznie.

Kazimierz Granda (kliknij aby powiększyć)

– Biorę udział w tych biegach już od samego początku. Zaczynałem tutaj z panem Piękosiem i dzisiaj minęło już od tego czasu czternaście lat.Ja nie biegam dla nagród. Jest to po prostu dla mnie ogromna przyjemność. Gdybym nie poszedł biegać, to byłbym chory – mówi Kazimierz Granda.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle w przyszłych latach chce odświeżyć formułę zawodów. Jedną z planowanych zmian jest zmiana godziny odbywania się biegu głównego.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne będą w poniedziałek na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz na łamach Portalu Jaslonet.pl.

Zobacz fotorelację! (Dodano: 19 lutego 2012 14:47)

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaslo112
Jaslo112
2024 lat temu
Beznadzieja
Beznadzieja
2024 lat temu

żenada

Andrzej
Andrzej
2024 lat temu

No, masz rację, też uważam że jesteś żenadą, tymbardizje ze nie wystartowałeś cieciu w ogole..

uczestnikbiegu
uczestnikbiegu
2024 lat temu

Bleee, jak wozy policajów wyglądają, każdy wie, trza było zawodników filmować 😛

Suczka
Suczka
2024 lat temu

Co ty Andrzej? Beznadzieja wystartowała na czworakach, i po 23 metrach i 23 centymetrach położyła się pod drzewem, i widziałam jak pies siusiał jej do ucha! U -ha,ha,ha…

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x