Wiadomości

13-latek potrącony przez samochód

W Jaśle doszło do potrącenia 13-letniego pieszego. Chłopiec przebiegając przez ulicę wtargnął wprost pod jadący samochód. Z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

13-latek potrącony przez samochód (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Do zdarzenia doszło dziś rano. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierująca fordem jadąc ul. Mickiewicza skręciła w prawo na skrzyżowaniu w ul. Jagiełły. Następnie 37-letnia mieszkanka gminy Jasło minęła przejście dla pieszych i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów nagle zauważyła przed swoim samochodem chłopca. Kierująca hamowała, jednak nie zdołała zatrzymać pojazdu. Doszło do potrącenia.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 13-latek wbiegł wprost pod samochód zza stojących na przeciwnym pasie ruchu pojazdów, które oczekiwały na zmianę sygnalizacji świetlnej. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała rannego chłopca do jasielskiego szpitala. Kierująca fordem była trzeźwa.

Policjanci przeprowadzili oględziny samochodu oraz miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Okoliczności potrącenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Pierwsze tygodnie września są czasem szczególnego zagrożenia wypadkami drogowymi z udziałem najmłodszych. Rozkojarzone po wakacjach dzieci są bardziej narażone na niebezpieczne zdarzenia. Dlatego zachęcamy rodziców i opiekunów by przypomnieli swoim pociechom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do kierowców apelujemy, aby w przypadku napotkania jadącego rowerem, czy idącego poboczem dziecka zwolnili i stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.

Policjanci troszcząc się o bezpieczeństwo najmłodszych przez cały wrzesień prowadzić będą z dziećmi zajęcia w szkołach – wszystko po to, by uświadomić im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły i wyrobić w nich prawidłowe nawyki. Więcej o policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” – kliknij tutaj.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mjp
mjp
2024 lat temu

Kolejny wypadek dzisiaj w okolicy Cieklina, też dziecko zostalo potracone. Masakra

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x