MiastoWiadomości

20 tysięcy złotych kary za sprzedaż dopalaczy

20 tysięcy złotych – taką karę mają zapłacić dwaj bracia z gminy Nowy Żmigród podejrzani o sprzedaż „dopalaczy”. Ich nielegalny proceder został wykryty przez policjantów z miejscowego komisariatu Policji. W domu mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli również marihuanę. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły przedstawić podejrzanym kilka zarzutów.

20 tysięcy złotych kary za sprzedaż dopalaczy

Ta sprawa miała swój początek w minionym roku. Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie weryfikowali informacje dotyczące sprzedaży środków odurzających na terenie gminy. W toku prowadzonych czynności okazało się, że niemal wszystkie ślady prowadzą do dwóch braci w wieku 30 i 34-lat.

Funkcjonariusze wkroczyli do domu podejrzanych. W trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli susz roślinny. Po użyciu testera potwierdzili, że jest to marihuana. Ponadto policjanci zabezpieczyli około 40 gramów substancji, co do której zachodziło podejrzenie, że jest ona dopalaczem.

Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Badania laboratoryjne potwierdziły, że zabezpieczona substancja to zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii tzw. środek zastępczy – dopalacz, którego zażywanie jest groźne dla zdrowia i życia. W trakcie postępowania nadzorowanego przez jasielską prokuraturę, funkcjonariusze zebrali informacje, z których wynikało, że podejrzani zakazany środek kupowali za pośrednictwem Internetu. Następnie sprzedawali go z odpowiednią marżą. Na podstawie zebranego materiału śledczy ustalili również osoby, które kupowały środki odurzające.

Zatrzymani bracia usłyszeli m.in. zarzut narażenia swoich „klientów” na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez udzielanie im substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karze.

Policjanci prowadzący postępowanie o nielegalnym procederze powiadomili Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaśle, który w drodze decyzji administracyjnej wymierzył obydwu braciom, za wprowadzenie do obrotu środka zastępczego, karę pieniężną w wysokości po 20 tys. zł.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x