MiastoWiadomości

30-lecie Związku Wojska Polskiego w Jaśle

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski wziął udział w lokalnych uroczystościach z okazji 30-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

30-lecie Związku Wojska Polskiego w Jaśle (fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle)

Cieszę się, że jest taki związek, który zrzesza emerytowanych żołnierzy, który ich reprezentuje i który nie zwraca uwagi na to, kto służył i gdzie. Zawsze ten czas przemian społeczno-gospodarczych stawia ludzi w bardzo trudnej sytuacji. W jeden dzień służy się w jednym systemie, a w następny już w innym. Dziękuję wam za to, że służycie przede wszystkim ojczyźnie, narodowi i ludziom, a nie władzy. Ta wasza służba zasługuje na wszelkie uznanie – gratulował Adam Kmiecik, Starosta  Jasielski.

Związek Żołnierzy Wojska Polskiego powstał 30 lat temu po to, by bronić interesów społecznych i socjalnych żołnierzy zawodowych, zwolnionych z czynnej służby wojskowej.

30-lecie Związku Wojska Polskiego w Jaśle (fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle)

Jasielskie Koło Nr 2, które zostało powołane do życia pod koniec marca 1981 roku zrzesza obecnie 24 członków, spośród których najstarszy ma 92 lata. To emeryci, renciści wojskowi, wdowy i wdowcy oraz żołnierze pełniący zawodową służbę wojskową, aktywnie uczestniczący w miejskich uroczystościach patriotycznych. – Bierzemy czynny udział w działalności i życiu społecznym naszego miasta, m.in. przy składaniu wieńców z okazji świąt państwowych i wojskowych, bierzemy czynny udział również przy asyście honorowej poległych kolegów – mówi ppłk Stanisław Karaś, prezes Jasielskiego Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

W trakcie uroczystości, które odbyły się 15 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle wręczono także medale i dyplomy najbardziej zasłużonym.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x