r e k l a m a
Wiadomości

55-letnia Rumunka – oszustka – trafiła do aresztu

Jasielscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o oszustwa metodą na tzw. „przewałkę”. 55-letnia obywatelka Rumunii początkiem lutego oszukała w ten sposób pracownika jednej ze stacji paliw na terenie Jasła. Zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazuje, że kobieta mogła działać w ten sposób na terenie innych województw, a nawet całego kraju. Decyzją sądu podejrzana o to przestępstwo najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

55-letnia Rumunka – oszustka – trafiła do aresztu
55-letnia Rumunka – oszustka – trafiła do aresztu

Sprawa miała swój początek w ubiegłym miesiącu. Pierwszego lutego, około godz. 18, pracownik jednej ze stacji paliw powiadomił dyżurnego jasielskiej komendy o tym, że został oszukany na kwotę 100 zł. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że został on oszukany metodą na tzw. „przewałkę”. Z przekazanych informacji wynikało, że do sklepu weszła kobieta, która kupiła paczkę papierosów płacąc za nie banknotem 200 zł. Po wydaniu jej przez sprzedawcę towaru oraz reszty pieniędzy, kobieta rozmyśliła się, twierdząc, że rezygnuje z zakupów i poprosiła o zwrot pieniędzy oddając sprzedającemu papierosy. Następnie wykorzystała nieuwagę kasjera i z reszty wydanej przez niego kwoty pieniędzy zabrała banknot 100 zł., po czym wyszła ze sklepu.

W rozwiązanie tej sprawy zaangażowani zostali policjanci wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta mogła popełnić więcej takich oszustw na terenie województwa podkarpackiego. Na efekty ich działań nie trzeba było długo czekać. Podejrzaną w tej sprawie okazała się 55-letnia obywatelka Rumunii, która już wcześniej była karana za oszustwo. Kobieta została zatrzymana w minioną sobotę. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu oszustwa. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec zatrzymanej areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal zajmują się tą sprawą i ustalają okoliczności podobnych zdarzeń współpracując z innymi jednostkami Policji z terenu całego kraju. Jeśli się one potwierdzą podejrzana usłyszy kolejne zarzuty.

Osoby, które zostały oszukane w podobny sposób mogą kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Jaśle pod nr tel. 13 443 83 10 lub 13 443 83 99.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x