MiastoWiadomości

„Alkohol-ograniczona dostępność”, ruszają kontrole

Ograniczanie dostępności alkoholu jest jedną z ważniejszych strategii w dziedzinie rozwiązywania problemów alkoholowych. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, jak w latach poprzednich, prowadzą działania profilaktyczne pod nazwą „Alkohol-ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji zwiększona zostanie liczba kontroli placówek sprzedających napoje alkoholowe.

"Alkohol-ograniczona dostępność", ruszają kontrole

Problemy alkoholowe są wciąż powszechnym zjawiskiem w naszym społeczeństwie. Alkohol niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, żródłem patologii społecznych i przestępczości. Stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi, dlatego ważne jest fizyczne ograniczanie jego dostępności.

Funkcjonariusze Policji wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także strażnikami miejskimi lub gminnymi, przeprowadzać będą kontrole w ramach akcji „Alkohol-ograniczona dostępność”. Kontrolowane będą placówki handlowe, lokale gastronomiczne i rozrywkowe w zakresie przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Kontrole dotyczyć będą w szczególności:

*   ujawniania przypadków spożywania  alkoholu w sklepach i jego otoczeniu
*   ujawniania przypadków sprzedaży i podawania alkoholu osobom niepełnoletnim

W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane będą konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

KWP

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
spolecznik
spolecznik
2024 lat temu

W jakim celu na wszystkich stacjach benzynowych alko0chol jest dostepny w sprzedazy,penie zeby sobie kierowcy kupowali na droge?!!To skandal,zlikwidowac natychmiast!!Wiem,ze jest glos wolajacego na puszczy!!!!

kr
kr
2024 lat temu

Te społecznik, wpierw naucz się ortografii. Wiem, że to głos wołającego na puszczy.

gbur
gbur
2024 lat temu

Może znowu pod naciskiem jedynej prawdziwej czarnej władzy chcecie wprowadzić godzinę 13. A może jeszcze później ????
Dość w tym kraju kretyńskich pomysłów !!!!!!!!!!!!!

KONRAD
KONRAD
2024 lat temu

Ograniczanie wolności obywatelskich trwa.A miało być lepiej niż w PRL!

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Ograniczanie zdolności do czytania ze zrozumieniem trwa. Kontrole mają na celu eliminację patologii, jaką jest sprzedawanie alkoholu nieletnim, oraz widok „zabalsamowanego” klienta tropiącego węża po sklepie z kolejną butelką piwa w ręce. kontrole powinny być częstsze i skuteczniejsze, zwłaszcza w małych prywatnych sklepach, a kary surowsze.

stara
stara
2024 lat temu

To tylko kolejny pusty przespis. Alkohol jest i będzie sprzedawany nieletnim np.: na dyskotekach.

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x