MiastoWiadomości

Antoniański Dar Serca: zbiórka wciąż trwa

Prawie 8,4 tys. zł zebrano dotychczas podczas drugiego Antoniańskiego Daru Serca, akcji charytatywnej na rzecz jasielskiego szpitala, która jest kontynuacją zainicjowanego kilkanaście lat temu Noworocznego Daru. Zbiórka wciąż trwa, a wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup defibrylatora.

Antoniański Dar Serca: zbiórka wciąż trwa

Antoniański Dar Serca, towarzyszący uroczystościom odpustowym ku czci św. Antoniego patrona Jasła zorganizowali jasielscy ojcowie franciszkanie we współpracy z Jasielskim Domem Kultury i Urzędem Miasta Jasła, a włączyły się weń – podobnie jak w poprzednich latach – miejscowe placówki oświatowe. Szkoły i przedszkola przygotowały programy artystyczne nawiązujące do cytatu ze św. Jana Pawła II, który jest hasłem przewodnim tegorocznej akcji: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Pierwsze występy odbyły się po 20 maja br., ostatnie można będzie obejrzeć w dniu finału (12 czerwca br.) na scenie przy kościele oo. Franciszkanów. Prezentacjom towarzyszy zbiórka wolnych datków na Antoniański Dar Serca.

W niedzielę, 8 czerwca, odbyła się kwesta uliczna. Pieniądze do puszek zbierało 42 wolontariuszy z siedmiu szkół (Zespół Szkół nr 3 – „chemik”, Zespół Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum nr 2, Szkołą Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych, ZSM nr 2 i SP nr 7). Dzień ten zakończył koncert w jasielskim sanktuarium św. Antoniego, który jednocześnie zainaugurował uroczystości odpustowe ku czci Patrona Jasła. Wystąpił w nim chór „Soli Deo” I LO pod dyrekcją Moniki Twarduś.

W poniedziałek, 9 czerwca odbyła się prezentacja spektaklu „Bajka o przyjaźni” w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu, we wtorek, 10 czerwca, na scenie JDK wystąpią uczniowie ZSM nr 2, SP nr 2, ZST im. Bohaterów Września oraz ZS nr 2. Kolejne szkolne prezentacje – w środę i czwartek (11 i 12 czerwca) – odbędą się przy kościele oo. Franciszkanów. Wystąpi młodzież z: Gimnazjum nr 1, ZS nr 4, ZSB (w środę, 11 bm.); SP nr 7 i SP nr 4 (w czwartek, 12 bm.).

Koncert finałowy rozpocznie się o godz. 18 (po religijnym spotkaniu z najmłodszymi i mszy św. z uczczeniem relikwii św. Antoniego) występem zespołu „Jeruzalem” z Brzysk. Symboliczne przekazanie czeku z uzbieraną sumą dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zaplanowano na godz. 18.40, a występ gwiazdy wieczoru, którą będzie wrocławski zespół 40+30/70 (czyli 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach) na godz. 19.

13 czerwca, odbędą się główne uroczystości ku czci patrona Jasła u Boga św. Antoniego. Od godz. 14 do godz. 16 przy kościele oo. Franciszkanów zorganizowany zostanie konkurs piosenki religijnej „Radosny chrześcijanin”, a o godz. 17. rozpocznie się msza św. z procesją na Skwer św. Antoniego pod przewodnictwem biskupa diecezji rzeszowskiej Jana Wątroby.

Uroczystościom odpustowym ku czci patrona Jasła św. Antoniego oprócz akcji charytatywnej Antoniański Dar Serca towarzyszą: Jarmark Antoniański na placu kościelnym Sanktuarium św. Antoniego (12 – 13 bm.) oraz na rynku (13 – 14 bm.).

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x