MiastoWiadomości

Areszt dla sprawców napadu na sklep

Sąd Rejonowy w Jaśle na wniosek Policji i prokuratury podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech mieszkańców Częstochowy, którzy napadli na sklep w Święcanach. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju na ekspedientce i klientce sklepu. Jeden z podejrzanych odpowie również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grożą im surowe konsekwencje.

Sprawcy napadu na sklep zatrzymani

Podejrzani napadli na sklep w miniony czwartek. Siłą obezwładnili ekspedientkę związując jej ręce i nogi. Napastnicy zastraszyli i skrępowali również klientkę, która w czasie napadu weszła do budynku. Ich łupem padły m.in. pieniądze z utargu oraz kilkanaście kartonów papierosów. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów kilkadziesiąt minut po napadzie. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego 26, 30 i 32-letni mieszkańcy Częstochowy usłyszeli zarzut rozboju na pokrzywdzonych kobietach. Najstarszemu z nich dodatkowo policjanci postawili zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Jaśle zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Najbliższe trzy miesiące spędzą w odosobnieniu. 32-letniemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat wiezienia. Ponieważ jego wspólnicy przestępstwa dokonali w warunkach recydywy, grozi im zaostrzona kara do 18 lat pozbawienia wolności.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x