r e k l a m a
MiastoWiadomości

Bezpłatna mammografia w powiecie jasielskim

Od 13 do 29 marca można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, który odwiedzi powiat jasielski. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

Bezpłatna mammografia w powiecie jasielskim

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.

Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:

  • Kołaczyce – 13 marca przy Ośrodku Zdrowia „L-Med”, ul. Burmistrza Wiejowskiego 22a
  • Nowy Żmigród – 22 oraz 23 marca przy składzie firmy BEST, Mytarz 123
  • Osiek Jasielski – 26 marca przy Gminnym Ośrodku Kultury
  • Dębowiec – 27 marca przy Centrum Zdrowia dr Mastej, Dębowiec 645
  • Tarnowiec – 27 marca na Rynku koło Domu Ludowego
  • Jasło – 28 oraz 29 marca przy Centrum Zdrowia dr Mastej, ul. Staszica 17
  • Brzyska – 29 marca przy Urzędzie Gminy, Brzyska 1

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Podczas badania panie będą miały możliwość  wzięcia udziału w konkursie „Zyskaj spokój z FADO”. Wśród wszystkich uczestniczek konkursu rozlosowane zostaną: Nagrody Główne w postaci 3 karnetów na tygodniowy wyjazd do Sanatorium w Nałęczowie, a także zestawy kosmetyków Ziaja, kosze słodyczy firmy Bałtyk oraz kupony na bezpłatne badania mammograficzne dla pań, których nie obejmuje Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

Agata Jabłonowska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Kto więcej nagłośni i „rozreklamuje” dany rodzaj choroby ten doi państwową {naszą}kasę nie tylko dla siebie lecz także lekarzy, farmaceutów i firm produkujących „leki” – i co z tego, że kilka chorób traktuje się priorytetowo, kiedy ludzie będą umierać z powodu{„przeziębienia , czy zapalenia”} braku dostępu do podstawowej opieki medycznej, nie wspominając już o specjalistach i i braku własnych środków na efektywne leczenie {lekarstwa}. Można tego samemu doświadczyć np próbując się zarejestrować np. w przychodni przy ul. Mickiewicza …

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x