MiastoWiadomości

Budowa obwałowania na rzece Ropie dobiega końca

Dobiegają końca prace związane z budową prawobrzeżnego wału przeciwpowodziowego na rzece Ropie o długości 360 m. Inwestorem zadania inwestycyjnego jest Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie.

Budowa obwałowania na rzece Ropie dobiega końca

Plac budowy przekazany został wykonawcy czyli Przedsiębiorstwu Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie we wrześniu 2012 r. Według informacji uzyskanych od Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie inwestycja zostanie zakończona w przyszłym miesiącu. Wartość budowanych zabezpieczeń przeciwpowodziowych wyniesie około 1 490 tys. zł.

W ramach prowadzonych prac wykonany został odcinek 122 mb podwójnego muru oporowego z szczelnych ścianek „Larsena” wraz z wypełnieniem, zbrojeniem i betonowaniem, usypano wał ziemny do rzędnej korony wałów wraz jego uszczelnieniem bentomatą i zakotwieniem od strony odwodnej, obsiano trawą wał ziemny, wykonano komorę kanalizacji deszczowej.

Do wykonania pozostała jeszcze przekładka odcinka kanalizacji i wodociągu, odbudowa ogrodzeń przyległych działek, zamontowanie mobilnego systemu zamykania (tzw. szandory) do zapasowego ujęcia wody na rzece Ropie dla LOTOS Jasło oraz wykonanie drogi przywałowej i odwodnienia.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
torba
torba
2024 lat temu

Na wstępie chciałbym podziękować za trud włożony w artykuł. Pomógł mi niezmiernie i pewne sprawy stały się dla mnie jasne. Szczególnie te zawarte w tym artykule.

panitorbalska
panitorbalska
2024 lat temu

Fajne podejście do sprawy.. mamy podobne zdanie.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x