PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Czernecki będzie zarabiał tyle, co burmistrz poprzedniej kadencji

Radni miejscy podjęli dziś uchwałę w sprawie wynagrodzenia burmistrza Jasła. Andrzej Czernecki będzie otrzymywał blisko 9 tysięcy złotych miesięcznie plus dodatek za staż pracy, a więc podobnie jak burmistrz poprzedniej kadencji.

Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła (fot. W. Żebracki)
Na miesięczne wynagrodzenie burmistrza składa się płaca zasadnicza w kwocie 4890 zł, dodatek funkcyjny – 1920 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Do wynagrodzenia dochodzi również dodatek za wieloletni staż pracy samorządowej.
Mimo przychylnej burmistrzowi koalicji w radzie miasta, radni zdecydowali się pozostawić wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatek funkcyjny burmistrza w wysokości tej samej, jaka podjęta została w uchwale na początku kadencji, gdy burmistrzem była Maria Kurowska.
Nie przyszedłem tu po to, by zarabiać duże pieniądze, ale po to żeby pracować. Jeśli rada będzie uważała, że moją pracę należy w ten sposób uszanować to pewnie w swoim czasie zapadną inne decyzje. Na razie zaczynamy, więc pozwólcie Państwo, że postaram się udowodnić, że w ogóle zasługuję na pensję burmistrza – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.
Burmistrz Czernecki będzie zarabiał mniej niż za czasów swej poprzedniej kadencji w latach 2002-2006. – No cóż, od czegoś trzeba zacząć – odpowiada.
Uchwała w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Jasła została przyjęta jednogłośnie.  Za głosowało 19 radnych, nie głosowało 2 radnych.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

No i brdzo dobrze wreście konkretny gośc anie jak ta pszczoła z powiatu 😛

Mądrzej
Mądrzej
2024 lat temu

Mądrzej i skromniej niż w powiecie, gdzie granice przyzwoitości zostały całkowicie przekroczone. Tak to czesem bywa, że trzeba wrócić się do punktu wyjścia. Przekona się o tym Pszczelarz gdy wróci na rynek sprzedawać miód , jeżeli jego pszczoła również tego doczeka.

ixi
ixi
2024 lat temu

Dla mnie to moze on zarabiac i 10 x wiecej, TYLE TYLKO ZEBY TO SIE PRZEKLADALO NA 10 WIEKSZA KOZYSC DLA JASLAN, MIASTA I REGIONU….
Priorytet Zapora Katy-Myscowa, bo jak snieg zacznie topniec i was zaleje to znowu bedziecie latac dziury „prowizorka”, plakac, latac jak oblakani po walach i liczyc straty..

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

jaki to klamczuszek przeciez w tvjaslo.pl glosil jak to Jaslo jednak jest w zlym stanie po kurowskiej to oddaj 5000 zl na ratowanie miasta!!!!

Marek
Marek
2024 lat temu

Panie redaktorze oj to niewiele wyniosłeś z tej sesji.Szkoda Twojego czasu jeśli to było najważniejsze Twoim zdaniem .Płyciutki jesteś.

zadowolony
zadowolony
2024 lat temu

BRAWO,NIE JEST TAK PAZERNY JAK STAROSTA I MA UMIAR NAWET GDY MA MOŻLIWOŚCI.

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

„Od czegoś trzeba zacząć” – 9,000! Kto głosował na Czerneckiego już ma pierwszy prezent.

ace
ace
2024 lat temu

szacun!

mersi
mersi
2024 lat temu

Jeżeli Pan Czernecki będzie zarabiał tyle co Pani Kurowska, ale mniej niż za swojej wcześniejszej kadencji to znaczy, że 4 lata temu Pani Kurowskiej przejmującej stanowisko po Panu Czerneckim obniżono pensję?

M
M
2024 lat temu

Prawie 10 tys. i to się nazywa, że od czegoś trzeba zacząć? 10 tys. to fura kasy!

ANNA
ANNA
2024 lat temu

Na razie zaczynamy, więc pozwólcie Państwo, że postaram się udowodnić, że w ogóle zasługuję na pensję burmistrza – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. WIDAĆ ŻE GOŚĆ Z KLASĄ A CO INNEGO WIDAĆ W STAROSTWIE TAM WALKA TYLKO O KASĘ BRAWA DLA PANA CZERNECKIEGO OBY TAK DALEJ

A
A
2024 lat temu

A jak się to ma do nowego wynagrodzenia starosty?

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Czy to znaczy, że gdy pani Kurowska została burmistrzem to sobie obniżyła zarobki? A czemu młode lemingi o tym nie gdakały? 😛

Rysiu
Rysiu
2024 lat temu

Coś mi się zdaje że to nie burmistrz decydował ile, tylko rada pogroziła paluszkiem i dała ostrzeżenie.

Mądry Badi
Mądry Badi
2024 lat temu

I bardzo mądry ruch PRowy Czerneckiego. 100 razy lepszy styl niż poprzednia władza miała!

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Zarobek to zapłata za wykonaną pracę – nie za dobre chęci i programy…. – przy okazji wyborów powinno się zrobić referendum i wyborcy najlepiej oceniliby wartość waszej pracy….

komentarz
komentarz
2024 lat temu

Wniosek z artykułu jest taki jak – MERSI. Inne wpisy nic nie wnoszą.

tu urodzony
tu urodzony
2024 lat temu

Przepraszam, ale oprócz ustalenia i zaakceptowania pensji dla Burmistrza na sesji poruszano jeszcze szereg innych tematów. Dlaczego o tym ani słowa ? Liczymy na nieco lepszy poziom reportaży i sprawozdań w naszych ulubionych portalach. Pozdrawiam.

S-S
S-S
2024 lat temu

Już na początku swojej pracy ten Pan kpi sobie z mieszkańców miasta cyt:.”przyszedłem,ażeby pracować,a nie zarabiać duże pieniądze”.Jeśli takie p[ieniądze,jakie dostał nazywa niedużymi pieniędzmi,to należy się spodziewać ,że wyprowadzi miasto na prostą,jak to czynił za poprzedniej kadencji.

do Rysiu
do Rysiu
2024 lat temu

Ty chyba blisko korytka jesteś skoro masz taką wiedzę?

do S-S
do S-S
2024 lat temu

Zamilcz pisiorze jeszcze nie zdążył wywalić wsółpracowników pożal się boże byłej burmistrzyni a Ty już płaczesz,a jeszcze nie masz powodu.To dopiero nadejdzie.

tu urodzony
tu urodzony
2024 lat temu

Należy mieć tylko cichą nadzieję, że Burmistrz nie otoczy się tak licznym dworem asystentów i pomocników od wizerunku jak jego poprzedniczka. Oprócz wysokiej pensji my podatnicy ponosiliśmy koszty promocji, niestety nie miasta , ale osoby burmistrza. Liczymy na zakończenie tego procesu i przeprowadzenie reform w wydziałach, które szczególnie się angażowały w tych działaniach.

Tadek
Tadek
2024 lat temu

Kmiecik jest pazerny na kasę !!

jano ale nie jest
jano ale nie jest
2024 lat temu

no,ale nie jest jeszcze powiedziane ile wynosi dodatek za staz,a jest to chyba pokazna kwota.Jeszcze prosze podac ile pensji otrzyma przewodniczaca rady?

Karol
Karol
2024 lat temu

Tak w Polsce już jest.Płaci się ludziom grube pieniądze ,zanim coś zrobią…A,że to co skapnie z reguły zaspakaja potrzeby obdarowanych,to też motywacje do pracy mają raczej niewielkie.Tak będzie i zapewne tym razem,bo w końcu przykład idzie z Warszawy.Robić to znaczy ryzykować umoczenie dupska,a w pamięci jest czerwone światełko,które sygnalizuje,ze za 4 lata znów wybory!!!
Poloneza czas zacząć-hura!

Jaś
Jaś
2024 lat temu

Miasteczko Twin Peaks

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

Kmiecik pazerny na kase fakt wiec nalezy w przyszłych wyborach pokazac mu gdzie jego miejsce i wszystkich kolesi co teraz sobie nasciągał z wszystkich wiosek ludzie pogonili Kurowską wiec teraz pogonią Kmiecka ze stanowiska

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

I wreszcie widać obraz bez retuszu…….

kibic
kibic
2024 lat temu

a gdzie jego obietnice o konferencji na temat przejecia UM stanu zaduzenia i budzetu.Ilu ludzi zwolni, czy wszystkich250 przyjetych prrez pania Kurowska.Jak widac zaczyna od MKS,potem JDK bo ta pani dosc napsula nerwow pracownikom,na koniec MOPS ta pani tez glupio bronila sie w sadzie swoja niewiedza i zwalajac na innych.Nowi wytypowani kandydaci nie moga sie juz doczekac.

Ja
Ja
2024 lat temu

Panie Burmistrzu czy ta ka..lia i lizidupa Baniak ma dalej zarzadzac tak
potrzebna temu miastu instytucja ?

Ja
Ja
2024 lat temu

A co z nimfa z JDK.

Krystynka
Krystynka
2024 lat temu

Czy” Ja” (IP:192.251.226), to jakis extra kadrowiec,czy może przegrany pisowiec?

Back to top button
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x