r e k l a m a
MiastoWiadomości

By dzieci były bezpieczne na drodze

Policjanci z jasielskiej drogówki rozdawali dzieciom odblaskowe elementy. Dla uczniów przekazała je fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W warunkach ograniczonej widoczności, dziecko wyposażone w taki sposób, jest o wiele bardziej bezpieczne.

By dzieci były bezpieczne na drodze

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle. Spotkali się tam z uczniami i ich opiekunami. W trakcie lekcji dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz postępowania w sytuacjach stanowiących dla nich zagrożenie. W trakcie spotkania funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na konieczność stosowania przez pieszych elementów odblaskowych. Żegnając się z dziećmi wręczyli uczniom odblaski przekazane przez fundację Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i zachęcali do ich używania.

By dzieci były bezpieczne na drodze

Mamy zimę, dni są krótkie, wcześnie zapada zmrok. Wyposażając dzieci w elementy odblaskowe zmniejszamy ryzyko, że dojdzie do nieszczęścia. Nawet jeśli popełnią błąd, kierowca dostrzeże ich znacznie wcześniej, dzięki czemu może zmniejszyć prędkość i bezpiecznie ominąć. Odzież, plecak, tornister posiadający elementy odblaskowe sprawia, że dzieci są lepiej widoczne w świetle reflektorów samochodowych, a przez to bezpieczniejsze.

Pamiętajmy o tym, nośmy odblaski, bądźmy widoczni i bezpieczniejsi.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2022 lat temu

Super, że są takie osoby, którym bezpieczeństwo dzieci leży na sercu.
Odblask, to może wydawać się , że nie wiele, ale kierowcy dobrze wiedzą jak jest ważny. Niejednemu życie uratował.
Brawo

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X