r e k l a m a
MiastoWiadomości

By dzieci były bezpieczne na drodze

Policjanci z jasielskiej drogówki rozdawali dzieciom odblaskowe elementy. Dla uczniów przekazała je fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W warunkach ograniczonej widoczności, dziecko wyposażone w taki sposób, jest o wiele bardziej bezpieczne.

By dzieci były bezpieczne na drodze

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej komendy odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle. Spotkali się tam z uczniami i ich opiekunami. W trakcie lekcji dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze oraz postępowania w sytuacjach stanowiących dla nich zagrożenie. W trakcie spotkania funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na konieczność stosowania przez pieszych elementów odblaskowych. Żegnając się z dziećmi wręczyli uczniom odblaski przekazane przez fundację Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i zachęcali do ich używania.

By dzieci były bezpieczne na drodze

Mamy zimę, dni są krótkie, wcześnie zapada zmrok. Wyposażając dzieci w elementy odblaskowe zmniejszamy ryzyko, że dojdzie do nieszczęścia. Nawet jeśli popełnią błąd, kierowca dostrzeże ich znacznie wcześniej, dzięki czemu może zmniejszyć prędkość i bezpiecznie ominąć. Odzież, plecak, tornister posiadający elementy odblaskowe sprawia, że dzieci są lepiej widoczne w świetle reflektorów samochodowych, a przez to bezpieczniejsze.

Pamiętajmy o tym, nośmy odblaski, bądźmy widoczni i bezpieczniejsi.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Super, że są takie osoby, którym bezpieczeństwo dzieci leży na sercu.
Odblask, to może wydawać się , że nie wiele, ale kierowcy dobrze wiedzą jak jest ważny. Niejednemu życie uratował.
Brawo

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x