Wiadomości

Caritas i Lotos dodają im skrzydeł

15 uczniów z powiatu jasielskiego otrzyma stypendia z programu „Skrzydła”, akcji prowadzonej przez Caritas diecezji rzeszowskiej przy współudziale firmy Lotos.

Caritas i Lotos dodają im skrzydeł
To duża pomoc dla dzieci i młodzieży, chcących się uczyć, a nie jest to łatwe ze względu na trudną sytuację finansową ich rodzin.
Paulina, uczennica gimnazjum w Krempnej
Dzięki temu programowi mogę uczęszczać na zajęcia dodatkowe, mogę brać udział w wyjazdach do teatru, które bardzo cenię. Mogę też kupić ubrania na zimę – mówi Paulina, z gimnazjum z Zespołu Szkół w Krempnej.
Stypendyści byli wytypowani przez szkoły.
Braliśmy pod uwagę sytuację materialną rodziny oraz dobre wyniki w nauce a także aktywną postawę uczniów – Roman Mydlarz, nauczyciel z Zespołu Szkół w Krempnej.
Przekazana pomoc finansowa zostanie przeznaczona na wyprawki szkolne, odzież, dojazdy do szkoły, szkolne obiady, refundację zorganizowanych wyjść i wycieczek, inne zakupy dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka.
Caritas i Lotos dodają im skrzydeł
Wnioskujemy, żeby była możliwość zakupu podstawowych artykułów, bo chcąc pojechać do teatru trzeba mieć kurtkę i buty na nogi, a czasem im tego brakuje i na te kwestie zwracamy uwagę – mówi ks. Stanisław Słowik
Od niedawna w akcję Caritasu włączyła się firma Lotos. Dzięki jej wsparciu każde dziecko objęte programem „Skrzydła z Grupą LOTOS” – przez okres 10 miesięcy – otrzymuje co miesiąc, pomoc w wysokości 154 zł.
Robert Bialik, prezes Lotos Jasło
– Staramy się, aby ta pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących dzieci – mówi Robert Bialik, prezes zarządu Lotos Jasło S.A.
Z pomocy finansowej w skali kraju skorzysta 70 osób a w powiecie jasielskim 15 uczniów z czterech szkół gimnazjalnych (ZS w Święcanach i ZS w Krempnej.) i liceów (I LO w Jaśle i II LO w Jaśle) w powiecie jasielskim.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olusiaqq3
Olusiaqq3
2024 lat temu

Paulina, znam Cie ;D

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

MASAKRA !! STO PIĘĆDZIESIĄT CZTERY złote miesięcznie, to jest przy trzydziestojednodniowym miesiącu 4 złote 97 groszy dziennie. KUR ,,, WA, co za kasa. Na dojazdy do szkoły co niektórzy wydają więcej. CW … el zarabia KILKANAŚCIE (jeżeli nie kilkadziesiąt), tysięcy złotych miesięcznie, następny podobnie i aby zaistnieć ogłaszają jacy to są dobrzy. WSTYD !! HAŃBA !!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x