MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Certyfikat Jakości dla Urzędu Miasta w Jaśle

Urząd Miasta w Jaśle otrzymał na kolejne 3 lata certyfikat jakości na zgodność z normą PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie całej działalności urzędu.

Jasło (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

W związku z nowym Regulaminem Organizacyjnym, wprowadzonym w marcu 2011 r., Burmistrz Miasta Jasła podjął decyzję o dokonaniu aktualizacji dokumentacji opisującej System Zarządzania Jakością. Został on poddany recertyfikacji, a przeprowadzone badanie naszego systemu, przez auditorów z Biura Certyfikacji Polskiego Rejestru Statków S.A. z Gdańska, wypadło pozytywnie.

Głównym celem przyświecającym wprowadzeniu Norm ISO w Urzędzie Miasta w Jaśle jest ciągłe doskonalenie pracy Urzędu oraz lepsze, szybsze i efektywniejsze załatwianie spraw mieszkańców miasta – podkreśla Roman Marek, pełnomocnik ds. jakości.

Aby uzyskać prestiżowy i najbardziej ceniony certyfikat jakości w Polsce Miasto Jasło wdrożyło od 2002 r. System Zarządzania Jakością. Efekty wdrożenia tych norm to lepsza komunikacja z mieszkańcami miasta i wysoka jakość usług urzędu potwierdzona badaniami ankietowymi, szybsze załatwianie spraw mieszkańców, poprzez wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów SEOD, ujednolicenie wyglądu wszystkich dokumentów i pism wychodzących z urzędu, wprowadzenie auditów i kontroli wewnętrznych, uregulowanie systemu zatrudniania pracowników i inne.

Oprócz potwierdzenia stosowania norm jakości w Urzędzie Miasta w Jaśle, otrzymany certyfikat odgrywa dużą rolę promocyjną. Urząd Miasta w Jaśle jest drugim w województwie, posiadającym ten certyfikat.

UM w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Czy aby wszystkie uchwały, które ten urząd ” stworzył ” są zgodne z Konstytucją – ponoć wszyscy wobec prawa są równi…???

komar król
komar król
2024 lat temu

Przecież te wszystkie certyfikaty to wielka lipa

4nubis
4nubis
2024 lat temu

Ten „certyfikat” to sobie w …. buty, (…), wsadźcie. Zamiast SŁOMY. Mniej będzie wystawało.

Bohdan
Bohdan
2024 lat temu

Takim certyfikatem to można się podetrzeć…Ważne jest co urząd robi dla Jaślan! A co robi ? Każdy widzi…..

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x