MiastoWiadomości

Certyfikat Jakości

Urząd Miasta w Jaśle otrzymał na kolejne trzy lata certyfikat jakości na zgodność z normą PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie całej działalności Urzędu. Przyznanie certyfikatu poprzedził przeprowadzony we wrześniu br. audit, który potwierdził, że realizowane przez Urząd zadania oraz dokumentacja opisująca System Zarządzania Jakością spełniają wymagania ww. normy jakości. Certyfikat został przyznany do 2014 r.

od prawej D. Hejmej, zastępca dyrektora ds. Rozwoju Certyfikacji, A. Czernecki, burmistrz Jasła, L. Znamirowski, zastępca burmistrza Jasła, P. Rzońca, sekretarz Miasta Jasła

Certyfikat jakości Urząd Miasta w Jaśle posiada już od października 2002 roku. Obecnie certyfikat został przyznany na okres trzech lat. W 2005 i 2008 roku obowiązujący w UM w Jaśle System Zarządzania Jakością został poddany recertyfikacji z wynikiem pozytywnym.

– W związku z nowym Regulaminem Organizacyjnym wprowadzonym w marcu 2011 r. Burmistrz Miasta Jasła podjął decyzję o dokonaniu aktualizacji dokumentacji opisującej System Zarządzania Jakością. Zaktualizowano Księgę Jakości pod kątem wymagań normy PN-EN ISO 9001:2009. Politykę Jakości uzupełniono o Misję Urzędu oraz o deklarację burmistrza
o zapewnieniu zasobów do realizacji Polityki Jakości, zaktualizowano procedury i instrukcje jakości oraz Informacje dla klientów i Karty stanowiskowe. Zarządzeniem burmistrza Jasła z dnia 1 września 2011 r. wprowadzono jako obowiązującą dokumentację Systemu Zarządzania Jakością opartego o normę PN-EN ISO 9001:2009
– mówi Roman Marek, pełnomocnik burmistrza ds. Systemu Zarządzania Jakością.

Głównym celem przyświecającym wprowadzeniu Norm ISO w Urzędzie Miasta w Jaśle jest ciągłe doskonalenie pracy Urzędu oraz lepsze, szybsze i efektywniejsze załatwianie spraw mieszkańców miasta. Wśród korzyści z wdrożenia systemu można wymienić m.in. udostępnienie wszystkich niezbędnych informacji (wniosków, formularzy) na stronie internetowej urzędu oraz w punkcie informacyjnym urzędu.

– Certyfikat jakości w przypadku urzędu gwarantuje, że procesy realizowane przez Urząd prowadzone są zgodnie z wymaganiami prawnymi, na profesjonalnym poziomie, a uwagi ze strony klientów są dokładnie analizowane i przyczyniają się do doskonalenia systemu – mówi Dariusz Hejmej, zastępca dyrektora ds. rozwoju certyfikacji w Biurze Certyfikacji Polskiego Rejestru Statków, który dodaje, że wieloletnie posiadanie certyfikatu jest wyznacznikiem szczególnie istotnym dla zagranicznych inwestorów, którzy wiedzą, iż stanowi on gwarancję jakości świadczonych usług.

Pierwszym urzędem w Polsce, który wdrożył system zarządzania jakością był urząd w Dzierżoniowie, natomiast Urząd Miasta w Jaśle był drugim (po Stalowej Woli) w województwie podkarpackim, który posiadał certyfikat jakości.

UM w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
EKONOM
EKONOM
2024 lat temu

To wprost nie do uwierzenia ,że deklaracja burmistrza i misja jaką poczuł w Urzędzie miasta wystarcza na otrzymanie Certyfikatu Jakości… Dziwna to jakoś ta jakość,którą się premiuje w obecnym czasie,Bo służy chyba jedynie urzędnikom dla poprawy im humoru i własnego ego. Jakość ocenia się,tak mnie uczono,efektami pracy.A tych nie ma w ogóle,albo są skrzętnie chowane w szufladach przed Jaślanami??? Jak to zatem jest,może ktoś to potrafi wytłumaczyć….Orderów do urzędu i burmistrza wpływa od cholery ,co tydzień nieomal,a w Jaśle jest coraz gorzej żyć,i być!!!

pisiorek
pisiorek
2024 lat temu

A to, że do miasta ściągani są fachowcy, ludzie chcą współpracować z władzami to chyba o czymś świadczy, niemniej jednak zdarzają się czarne owce w urzędzie i są to popisowskie pozostałości 🙂

PiS
PiS
2024 lat temu

Za robotę byście się wzięli!

nick
nick
2024 lat temu

Urząd Miasta jest po to, żeby służyć lokalnej społeczności i tym się trzeba zająć. Panie Burmistrzu – do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x