MiastoPolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Chcą budować drogę, Czeluśniak mówi stop!

Miasto chce wybudować drogę dojazdową do posesji przy ul. Leśnej. Może to zrobić jedynie wykupując grunty. Właściciele powiedzieli wstępne tak, zaś radny Czeluśniak kategoryczne nie – albowiem jednym z właścicieli jest przewodniczący osiedla Żółków, a drugim członek zarządu osiedla.

Krzysztof Czeluśniak (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Droga musi powstać, ponieważ do jednej z posesji nie ma dojazdu. Powodem jest zablokowany fragment ul. Leśnej przez osuwisko powstałe latem tego roku, po intensywnych opadach deszczu.
Zapewnienie dojazdu do posesji położonej za wyłączonym odcinkiem będzie możliwy po wykonaniu drogi dojazdowej od ul. Rolniczej. Żeby jednak rozpocząć pracę, trzeba wykupić grunt od czterech właścicieli (Czajki, Budnika, Kozłowskiego i Kłęka) I właśnie o tego ostatniego, Ryszarda Kłęka przewodniczącego osiedla Żółków głównie chodziło radnemu Czelusniakowi.
Dziwnym faktem w miesiącu wyborczym robi się taki numer, że kupujecie państwo od przewodniczącego osiedla i członka zarządu – mówił Czeluśniak.
Łącznie miasto chce wydać na ten cel 80 tys. zł., jednak jak podkreśla Ryszard Pabian są to szacunkowe kwoty.
Czeluśniak argumentował, że zamiast kupować kontrowersyjne – jego zdaniem – grunty, można dogadać się z innym właścicielem, który przekazałby swój teren za darmo dla miasta.
Ryszard Pabian (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
On z tej działki korzystać nie będzie, wiec jaki ma interes aby oddać za darmo? – pyta Pabian. – Ja gratuluję panu radnemu pomysłu, jeżeli pan jest w stanie przekonać kogoś do oddania działki za darmo, to będę pełen uznania dla pana – mówił Ryszard Pabian.
Wiceburmistrz tłumaczył, że proponowany przez miasto przebieg jest najmniej ingerujący w działki i najbardziej realny. Właściciele gruntów będą korzystać z dojazdu. Ponadto mają oni uregulowany stan prawny nieruchomości, czego brakuje w przypadku innych działek. Na argumenty radnego o wykupywanie gruntu od przewodniczącego osiedla Pabian odpowiada.
Szukając rozwiązania kompletnie nie wiedzieliśmy kto jest właścicielem, szukaliśmy sensownego przebiegu – mówił Pabian i dodał – Działka pana przewodniczącego, to jest maluteńki rożek, jak pan chce mogę złożyć autopoprawkę i wyłączymy ten fragment.
Mimo to radny Czeluśniak nie skorzystał z oferty burmistrza.
Z kolei zdaniem Andrzeja Dybasia kuriozalnym jest argument wysuwany przez Czeluśniaka, ponieważ o dojazd zabiegają od miesięcy mieszkańcy tamtych terenów. Podobnego zdania jest radny Józef Kędrek, który podkreśla, że przewodniczący osiedli cieszą się największym zaufaniem wśród swoich mieszkańców.
Józef Kędrek (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Jeżeli będziemy podnosić argument, że przewodniczący czy członek zarządu osiedla ma działkę, to za cztery lata czy za osiem, gdy będziemy tę drogę prowadzić, to nikt nie będzie chciał startować, bo będzie się bał, że nie można od niego działki nabyć – mówił Józef Kędrek – Patrzmy czy ta droga jest potrzebna, czy nie – argumentował. Sam mam udział w podobnej drodze i co mam jej nie przekazać? – dziwił się radny Józef Kędrek
W głosowaniu większość radnych nie podzieliła zarzutów Czeluśniaka. Za przyjęciem projektu głosowało – 11 radnych, przeciw był 1, a wstrzymało się 3 osoby.


Kuba Kowalczyk

Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

19
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
artiadamciekawyjaslakmeszkanec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gogo
Gość
gogo

Czy już nie ma rady na tego malkontenta i krzykacza Czeluśniaka? Jak go znowy wybiorą to będzie tragedia dla jasła.

adam
Gość
adam

jak to bez wyceny ? no no 80 tys zł ciekawe tym powinien sie ktoś zająć

ciekawy
Gość
ciekawy

JEŻELI WŁAŚCICIELE TYCH DZIAŁEK BĘDĄ KORZYSTAĆ Z TEJ DROGI TO DLACZEGO IM PŁACIĆ ZA GRUNT ?????????????????

jaslak
Gość
jaslak

jakto bez wyceny tyle kasy ?

meszkanec
Gość
meszkanec

czy a. czernecki jest kandydatem psl na burmistrza jasła? gratulacje…

Nara
Gość
Nara

„Ja gratuluję panu radnemu pomysłu, jeżeli pan jest w stanie przekonać kogoś do oddania działki za darmo, to będę pełen uznania dla pana” – dobrze powiedziane…życzę szczęścia w szukaniu… „Za przyjęciem projektu głosowało – 11 radnych, przeciw był 1, a wstrzymało się 3 osoby.” – ten który wyrził sprzeciw to z pewnością Czeluśniak. Czyte głosowania są tajne?? Jeżeli nie to może by było lepiej pisać kto na co głosował – wyborcy by mieli łatwiej sprawdzić kto działał w ich interesach a kto wręcz odwrotnie. Szkoda że niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem: „Łącznie miasto chce wydać na ten cel 80… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pabian a gdzieJst PBROL SZEF finannsow firma padla dupcia do samorzadu

vito
Gość
vito

Krzysztof „nie nie nie zgadzam się zawsze i wszędzie” Czeluśniak

Sam
Gość
Sam

80 tys za 20 arów działki rolnej niezła kasa!

Klaudiusz
Gość
Klaudiusz

Nadmiar przekonania o władzy -deprawuje, a i rozum siada na d…..To chciał rzec imć Czeluśnia pokazując niezrozumienie dla leśnych ścieżek.

gbur
Gość
gbur

Czy ten Czeluśniak rozum postradał?
Chcę, by radnym był człowiek zdrowy psychicznie. Chyba zapatrzył się w Kaczyńskiego (sic !!).

masakra
Gość
masakra

Masakra co ten człowiek wymysla

Ada
Gość
Ada

Czeluśniak ma racje 80 tys za 20 arów działki rolnej tez tak chce!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Łącznie miasto chce wydać na ten cel 80 tys. zł., dla swoich bez wyceny rzeczoznawcy ? bedzie jak znalzł na kampanie wyborczą dla panów z żólkowa i Forum

ciech
Gość
ciech

A czemu tak pan milczy w sprawie Klimkówki? Jeszcze nie tak dawno wypowiadał się pan na temat gospodarki wodnej zbiornika
„Klimkówka” jakbyś pan pozjadał wszystkie rozumy z hydrogogii, hydrografii, hydrotechniki /ciekawe na jakiej uczelni?/. Był donos do prokuratury, kllkaset podpisów pod pozwem zbiorowym. No i co – pstrooo?!

dziwne
Gość
dziwne

Dziwne by było jak by P.Czeluśniak się nie sprzeciwił.

przyszły radny
Gość
przyszły radny

jak zawsze nie sprawdzi, nie dowie się wszystkich za i przeciw tylko krzyczy i krzyczy. Wiem że i taki jest potrzebny, tyle że od samego krzyku mieszkańcom lepiej się mieszkać w Jasełku nie będzie.

ja
Gość
ja

Ale pan radny Czeluśniak dobrze odżywiony na ratuszowej diecie

arti
Gość
arti

sami mieszkańcy Jasła tak wybieracie to nie miejcie pretejsji kto was reprezentuje:D

Close
X