MiastoPolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Chcą budować drogę, Czeluśniak mówi stop!

Miasto chce wybudować drogę dojazdową do posesji przy ul. Leśnej. Może to zrobić jedynie wykupując grunty. Właściciele powiedzieli wstępne tak, zaś radny Czeluśniak kategoryczne nie – albowiem jednym z właścicieli jest przewodniczący osiedla Żółków, a drugim członek zarządu osiedla.

Krzysztof Czeluśniak (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Droga musi powstać, ponieważ do jednej z posesji nie ma dojazdu. Powodem jest zablokowany fragment ul. Leśnej przez osuwisko powstałe latem tego roku, po intensywnych opadach deszczu.
Zapewnienie dojazdu do posesji położonej za wyłączonym odcinkiem będzie możliwy po wykonaniu drogi dojazdowej od ul. Rolniczej. Żeby jednak rozpocząć pracę, trzeba wykupić grunt od czterech właścicieli (Czajki, Budnika, Kozłowskiego i Kłęka) I właśnie o tego ostatniego, Ryszarda Kłęka przewodniczącego osiedla Żółków głównie chodziło radnemu Czelusniakowi.
Dziwnym faktem w miesiącu wyborczym robi się taki numer, że kupujecie państwo od przewodniczącego osiedla i członka zarządu – mówił Czeluśniak.
Łącznie miasto chce wydać na ten cel 80 tys. zł., jednak jak podkreśla Ryszard Pabian są to szacunkowe kwoty.
Czeluśniak argumentował, że zamiast kupować kontrowersyjne – jego zdaniem – grunty, można dogadać się z innym właścicielem, który przekazałby swój teren za darmo dla miasta.
Ryszard Pabian (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
On z tej działki korzystać nie będzie, wiec jaki ma interes aby oddać za darmo? – pyta Pabian. – Ja gratuluję panu radnemu pomysłu, jeżeli pan jest w stanie przekonać kogoś do oddania działki za darmo, to będę pełen uznania dla pana – mówił Ryszard Pabian.
Wiceburmistrz tłumaczył, że proponowany przez miasto przebieg jest najmniej ingerujący w działki i najbardziej realny. Właściciele gruntów będą korzystać z dojazdu. Ponadto mają oni uregulowany stan prawny nieruchomości, czego brakuje w przypadku innych działek. Na argumenty radnego o wykupywanie gruntu od przewodniczącego osiedla Pabian odpowiada.
Szukając rozwiązania kompletnie nie wiedzieliśmy kto jest właścicielem, szukaliśmy sensownego przebiegu – mówił Pabian i dodał – Działka pana przewodniczącego, to jest maluteńki rożek, jak pan chce mogę złożyć autopoprawkę i wyłączymy ten fragment.
Mimo to radny Czeluśniak nie skorzystał z oferty burmistrza.
Z kolei zdaniem Andrzeja Dybasia kuriozalnym jest argument wysuwany przez Czeluśniaka, ponieważ o dojazd zabiegają od miesięcy mieszkańcy tamtych terenów. Podobnego zdania jest radny Józef Kędrek, który podkreśla, że przewodniczący osiedli cieszą się największym zaufaniem wśród swoich mieszkańców.
Józef Kędrek (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Jeżeli będziemy podnosić argument, że przewodniczący czy członek zarządu osiedla ma działkę, to za cztery lata czy za osiem, gdy będziemy tę drogę prowadzić, to nikt nie będzie chciał startować, bo będzie się bał, że nie można od niego działki nabyć – mówił Józef Kędrek – Patrzmy czy ta droga jest potrzebna, czy nie – argumentował. Sam mam udział w podobnej drodze i co mam jej nie przekazać? – dziwił się radny Józef Kędrek
W głosowaniu większość radnych nie podzieliła zarzutów Czeluśniaka. Za przyjęciem projektu głosowało – 11 radnych, przeciw był 1, a wstrzymało się 3 osoby.


Kuba Kowalczyk

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gogo
gogo
2024 lat temu

Czy już nie ma rady na tego malkontenta i krzykacza Czeluśniaka? Jak go znowy wybiorą to będzie tragedia dla jasła.

ja
ja
2024 lat temu

Ale pan radny Czeluśniak dobrze odżywiony na ratuszowej diecie

przyszły radny
przyszły radny
2024 lat temu

jak zawsze nie sprawdzi, nie dowie się wszystkich za i przeciw tylko krzyczy i krzyczy. Wiem że i taki jest potrzebny, tyle że od samego krzyku mieszkańcom lepiej się mieszkać w Jasełku nie będzie.

dziwne
dziwne
2024 lat temu

Dziwne by było jak by P.Czeluśniak się nie sprzeciwił.

ciech
ciech
2024 lat temu

A czemu tak pan milczy w sprawie Klimkówki? Jeszcze nie tak dawno wypowiadał się pan na temat gospodarki wodnej zbiornika
„Klimkówka” jakbyś pan pozjadał wszystkie rozumy z hydrogogii, hydrografii, hydrotechniki /ciekawe na jakiej uczelni?/. Był donos do prokuratury, kllkaset podpisów pod pozwem zbiorowym. No i co – pstrooo?!

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Łącznie miasto chce wydać na ten cel 80 tys. zł., dla swoich bez wyceny rzeczoznawcy ? bedzie jak znalzł na kampanie wyborczą dla panów z żólkowa i Forum

Ada
Ada
2024 lat temu

Czeluśniak ma racje 80 tys za 20 arów działki rolnej tez tak chce!

masakra
masakra
2024 lat temu

Masakra co ten człowiek wymysla

gbur
gbur
2024 lat temu

Czy ten Czeluśniak rozum postradał?
Chcę, by radnym był człowiek zdrowy psychicznie. Chyba zapatrzył się w Kaczyńskiego (sic !!).

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Nadmiar przekonania o władzy -deprawuje, a i rozum siada na d…..To chciał rzec imć Czeluśnia pokazując niezrozumienie dla leśnych ścieżek.

Sam
Sam
2024 lat temu

80 tys za 20 arów działki rolnej niezła kasa!

vito
vito
2024 lat temu

Krzysztof „nie nie nie zgadzam się zawsze i wszędzie” Czeluśniak

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Pabian a gdzieJst PBROL SZEF finannsow firma padla dupcia do samorzadu

Nara
Nara
2024 lat temu

„Ja gratuluję panu radnemu pomysłu, jeżeli pan jest w stanie przekonać kogoś do oddania działki za darmo, to będę pełen uznania dla pana” – dobrze powiedziane…życzę szczęścia w szukaniu… „Za przyjęciem projektu głosowało – 11 radnych, przeciw był 1, a wstrzymało się 3 osoby.” – ten który wyrził sprzeciw to z pewnością Czeluśniak. Czyte głosowania są tajne?? Jeżeli nie to może by było lepiej pisać kto na co głosował – wyborcy by mieli łatwiej sprawdzić kto działał w ich interesach a kto wręcz odwrotnie. Szkoda że niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem: „Łącznie miasto chce wydać na ten cel 80… Czytaj więcej »

meszkanec
meszkanec
2024 lat temu

czy a. czernecki jest kandydatem psl na burmistrza jasła? gratulacje…

jaslak
jaslak
2024 lat temu

jakto bez wyceny tyle kasy ?

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

JEŻELI WŁAŚCICIELE TYCH DZIAŁEK BĘDĄ KORZYSTAĆ Z TEJ DROGI TO DLACZEGO IM PŁACIĆ ZA GRUNT ?????????????????

adam
adam
2024 lat temu

jak to bez wyceny ? no no 80 tys zł ciekawe tym powinien sie ktoś zająć

arti
arti
2024 lat temu

sami mieszkańcy Jasła tak wybieracie to nie miejcie pretejsji kto was reprezentuje:D

Back to top button
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x