MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Chcą działać na rzecz powiatu

Adam Kmiecik, Starosta Jasielski spotkał się z Młodzieżową Radą Powiatu w Jaśle. Młodzi ludzie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zapoznali się z historią i działalnością samorządu powiatowego na przestrzeni wieków.

Chcą działać na rzecz powiatu

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli także Bogusław Kręcisz, przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle oraz Zbigniew Dranka, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki samorządowcy zachęcali młodych ludzi do współpracy – Wasze spojrzenie na pewne sprawy będzie niezwykle pomocne. Chciałbym, aby Młodzieżowa Rada Powiatu włączyła się w dyskusje dotyczące zadań oraz przygotowywanych projektów – powiedział Adam Kmiecik, Starosta Jasielski. Zadeklarował także pomoc w zorganizowaniu wjazdu do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Działaniom Młodzieżowej Rady Powiatu wyszedł naprzeciw również Bogusław Kręcisz, Przewodniczący Rady Powiatu – Chętnie udzielę wszelkiej pomocy w każdym obszarze naszej działalności. Cieszę się bardzo, że podejmujecie takie inicjatywy i chcecie aktywnie działać – dodał Bogusław Kręcisz.

Chcą działać na rzecz powiatu

Młodzieżowa Rada Powiatu, działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle ukonstytuowała się w styczniu 2012 roku. Jej członkami są uczniowie 10 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jasielskiego. Chcą aktywnie działać na rzecz powiatu – To jest nasze pierwsze spotkanie z władzami powiatu , bo młodzież zażyczyła sobie poznać władze, strukturę oraz pracę powiatu – mówi nam jeden z opiekunów MRP.
Kolejne spotkanie, tym razem ze Zbigniewem Dranką, Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki odbędzie się już niebawem.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Może młodzież pobudzi do działania staruchów,co pamiętają komunę i wierni są jej zasadom.Mało czynić, zarobić by,załatwić co swoje!!!!

daro
daro
2024 lat temu

za komuny mlodziez konczyla szkoly w jasle i podejmowala prace na terenie miasta LIZODUPOLISIE

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x