MiastoWiadomości

Chciał pożyczyć 20 zł, a ukradł o wiele więcej

Policjanci z posterunku w Kołaczycach zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. Podejrzany chciał pożyczyć od znajomego 20 zł, a przy tej okazji włamał się do jego domu i ukradł większą kwotę. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Chciał pożyczyć 20 zł, a ukradł o wiele więcej (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Dyżurny komendy zgłoszenie o włamaniu otrzymał od mieszkańca gminy Kołaczyce. Mężczyzna zawiadomił, że ktoś wyważył jedno z okien w jego domu, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenia. Łupem złodzieja padły pieniądze, alkohol i papierosy.

Funkcjonariusze z miejscowego posterunku Policji, którzy zajęli się sprawą, po rozpytaniu świadków i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W toku prowadzonych czynności zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 34-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce.

W czasie dochodzenia policjanci potwierdzili, że podejrzany w dniu kradzieży przyszedł do pokrzywdzonego pożyczyć 20 zł. Ten zgodził się na pożyczkę pod warunkiem udzielenia mu pomocy przy pracach gospodarczych. W trakcie pracy mężczyzna wykorzystał nieuwagę znajomego i włamał się do jego domu kradnąc znalezione pieniądze, alkoholi i papierosy.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do przestępstwa, złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x