InwestycjeWiadomości

Czekali na drogę 30 lat

Do połowy października potrwają prace budowlane na drodze Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała. Inwestycja realizowana na odcinku o długości 5,3 km kosztuje około 2,4 mln zł finansowana jest z promesy powodziowej. Koszt całego zadania wynosi 2 mln 344 tys. 653,65 tys. zł, z czego kwotę 2 mln 110 tys. 769,65 zł przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czekali na drogę 30 lat

– Na wiele dróg mieszkańcy Powiatu Jasielskiego czekali 30 – 40 lat. Podczas mojej kadencji udało się zrealizować inwestycje na ponad 110 mln zł. Droga Kąty – Desznica nie remontowana od 30 lat stanowi jedyny dojazd do tych dwóch miejscowości – podkreśla Adam Kmiecik , Starosta Jasielski.

Z nowej drogi cieszą się przede wszystkim mieszkańcy wsi. – Mieszkańcy Desznicy i Jaworza czekali na tę drogę ponad 30 lat. Nawierzchnia była dziurawa i ciężko się po niej jeździło. Teraz można jeździć trochę szybciej i bezpiecznej – mówi Przemysław Tulcza , mieszkaniec Desznicy.

W Świątkowej Wielkiej braki w nawierzchni skutecznie utrudniały poruszanie się zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Teraz, po kilkunastu latach oczekiwania problem zniknął.

Czekali na drogę 30 lat

Właściciel jednego z gospodarstw agroturystycznych podkreśla znaczącą rolę nowej inwestycji.

– Na tę drogę czekaliśmy kilkanaście lat. Do dziś niektórzy mieszkańcy nie wierzą, że mają drogę godną XXI wieku Teraz, dzięki niej pełną parą ruszy agroturystyka. Liczę, że również zimą przyjedzie więcej turystów, którzy już bez trudu będą mogli dotrzeć do wyciągu narciarskiego. – mówi Jan Gracoń , właściciel gospodarstwa agroturystycznego w Świątkowej Wielkiej.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
x men
x men
2024 lat temu

Fajny lansik wstyd i chanba lepiej napiszcie na ile sobie wypłate niedawno podniósł 11 tys zł o ile pamietam.

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Wytłumaczcie mi jak to jest? Podczas poprzedniej kadencji się nie dało, przez prawie rok trwania obecnej kadencji nic się nie działo. A tuż przed wyborami same cuda się dzieją… Tu remont, tam remont, nawet drogi się pojawiają! To co dzieje się z tą kasą jak nie ma żadnych wyborów… Bo ja już nic z tego nie wiem… I dlaczego wybory nie są co rok?

ixi
ixi
2024 lat temu

jslanin – dlatego dla mnie wybory moga byc co roku! : )

kobaYaszi
kobaYaszi
2024 lat temu

Ale polichy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x