r e k l a m a
MiastoWiadomości

Dopłaty do śmieci dla rodzin wielodzietnych

Zamieszkująca na terenie Jasła rodzina składająca się z rodziców, bądź jednego rodzica, mająca na utrzymaniu trójkę lub więcej dzieci, może strać sie o dopłatę na trzecie i każde następne dziecko za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2014 roku. Dopłata przysługuje właścicielowi nieruchomości, który zbiera odpady w sposób selektywny i ma wynosić 5 zł miesięcznie na każdą uprawnioną osobę (całkowita opłata 9,75 zł).

Dopłaty do śmieci dla rodzin wielodzietnych

Przy ustaleniu dopłaty będzie uwzględniać się: dzieci małoletnie, osoby bez względu na wiek (z zasiłkiem pielęgnacyjnym, bądź rentą socjalną) oraz osoby do 25 roku uczące się w szkołach. – Uchwała ta pozwoli zmniejszyć obciążenia finansowe rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie Jasła. Ponadto pomoc ta wpisuje się w planowaną w mieście politykę wspierania rodzin wielodzietnych – zaznacza Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Szacuje się, że na terenie miasta jest około 650 rodzin wielodzietnych, czyli około 1000 osób uprawnionych do dopłaty. Łączna wysokość dopłat  do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do końca 2014 roku (maj-grudzień) wyniesie około 40 tys. zł.

Osoby uprawnione powinny wypełnić stosowną informację o rodzinie wielodzietnej wraz z korektą deklaracji i złożyć ją w przypadku budynków wielomieszkaniowych do spółdzielni bądź wspólnoty, a w przypadku domów jednorodzinnych do Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych (ul. Sokoła 8).

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych oraz w Wydziale Gospodarki Odpadami (ul. Sokoła 8), tel. 13 44 86 382 i 13 44 86 381.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
helkahmMatka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Matka
Gość
Matka

Miała być karta 3+ a skończyło się na śmieciach

hm
Gość
hm

poprostu szał muszę lufe walnąć no szał

helka
Gość
helka

ide popracowac z moim starym coby my wiecej dzieciaków milei i nizsze oplaty za smieci

Close
X