InwestycjeWiadomości

Drugi Orlik coraz bliżej

Boisko Orlik w Jaśle

Miasto Jasło uzyskało pomoc finansową z budżetu Województwa Podkarpackiego na realizację programu „Moje Boisko-Orlik 2012” w 2011 roku. Uchwałę taką podjął Sejmik Województwa Podkarpackiego 31 stycznia br. Teraz wykaz wszystkich beneficjentów programu trafi do zatwierdzenia przez Ministra Sportu i Turystyki.

Bardzo cieszy mnie to, że w gronie beneficjentów, którzy otrzymali pomoc finansową ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego jest projekt Miasta Jasła. Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowanie i złożenie projektu, bo w sumie niecałe dwa tygodnie od momentu podjęcia przez Radę Miejską Jasła decyzji by aplikować o ten projekt do jego złożenia, ale dobra współpraca z radnymi zaowocowała. Dodatkowo to, że jesteśmy na liście beneficjentów świadczy o tym, że Zarząd Województwa Podkarpackiego dostrzega i popiera nasze działania, za co chciałbym bardzo serdecznie podziękować – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła.

Finansowanie kosztów budowy kompleksów sportowych odbywa się z trzech źródeł: środki z budżetu państwa – 33 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, (nie więcej jednak niż 333 000 zł brutto), środki z budżetu województwa – do 33 proc. wartości kosztorysowej zadania (nie więcej jednak niż 333 000 zł brutto), pozostałe środki finansowe na realizację inwestycji zabezpiecza wnioskodawca.

Przedmiotem projektu Miasta Jasła jest budowa na obszarze Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle kompleksu boisk sportowych: boiska piłkarskiego o wymiarach 30m x 62m i boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1m x 32,1m wraz z zapleczem szatniowo – sanitarnym o powierzchni użytkowej ok. 60 m2. Uzupełnieniem oferty sportowej będzie budowa profesjonalnej bieżni.

Program „Moje Boisko – Orlik 2012” zakłada wybudowanie nowoczesnych, bezpiecznych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Głównymi celami programu są: udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora oraz popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Kompleks będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego nieodpłatne pod nadzorem trenera – animatora sportu.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ace
ace
2022 lat temu

O Nowym Orliku szybko skleciliście newsa,, ale o podwyżkach dla radnych Państwo „zapomnieli”. pozdrawiam.

chetny
chetny
2022 lat temu

nareszcie… przy każdej szkole takie boisko powinno być !!!!!

marcin
marcin
2022 lat temu

ZSM nr 3? I po co tam stawiać Orlika żeby znowu go zalało? Jest tyle innych miejsc w których można by postawić Orlika. Wychodzi tutaj cała bezmyślność …

ixi
ixi
2022 lat temu

ja na miejscu rzadzacych dobrze bym sie przyjrzal FIRMIE ktore zlecenie wykona..zeby potem wstydu i nalotow NIKu nie bylo..

jasiu
jasiu
2022 lat temu

Wszystko fajnie,tylko proszę się nie łudzić,że wpłynie on na poziom polskiej piłki nożnej

księgowy
księgowy
2022 lat temu

trzeba nadzorować aby w czasie realizacji nie było żadnych nieprawidłowości bo teraz słyszymy, że w innych miastach nie wszystko było w porządku

A
A
2022 lat temu

śWIETNA WIADOMOŚĆ ! Do dzieła 🙂

Dyzio
Dyzio
2022 lat temu

Cza zrobić żeby miał gdzie czeluśniak się rozwijać!

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x