r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

Drugi Orlik coraz bliżej

Boisko Orlik w Jaśle

Miasto Jasło uzyskało pomoc finansową z budżetu Województwa Podkarpackiego na realizację programu „Moje Boisko-Orlik 2012” w 2011 roku. Uchwałę taką podjął Sejmik Województwa Podkarpackiego 31 stycznia br. Teraz wykaz wszystkich beneficjentów programu trafi do zatwierdzenia przez Ministra Sportu i Turystyki.

Bardzo cieszy mnie to, że w gronie beneficjentów, którzy otrzymali pomoc finansową ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego jest projekt Miasta Jasła. Mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowanie i złożenie projektu, bo w sumie niecałe dwa tygodnie od momentu podjęcia przez Radę Miejską Jasła decyzji by aplikować o ten projekt do jego złożenia, ale dobra współpraca z radnymi zaowocowała. Dodatkowo to, że jesteśmy na liście beneficjentów świadczy o tym, że Zarząd Województwa Podkarpackiego dostrzega i popiera nasze działania, za co chciałbym bardzo serdecznie podziękować – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła.

Finansowanie kosztów budowy kompleksów sportowych odbywa się z trzech źródeł: środki z budżetu państwa – 33 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, (nie więcej jednak niż 333 000 zł brutto), środki z budżetu województwa – do 33 proc. wartości kosztorysowej zadania (nie więcej jednak niż 333 000 zł brutto), pozostałe środki finansowe na realizację inwestycji zabezpiecza wnioskodawca.

Przedmiotem projektu Miasta Jasła jest budowa na obszarze Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle kompleksu boisk sportowych: boiska piłkarskiego o wymiarach 30m x 62m i boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1m x 32,1m wraz z zapleczem szatniowo – sanitarnym o powierzchni użytkowej ok. 60 m2. Uzupełnieniem oferty sportowej będzie budowa profesjonalnej bieżni.

Program „Moje Boisko – Orlik 2012” zakłada wybudowanie nowoczesnych, bezpiecznych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych. Głównymi celami programu są: udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora oraz popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Kompleks będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego nieodpłatne pod nadzorem trenera – animatora sportu.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
DyzioAksięgowyjasiuixi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ace
Gość
ace

O Nowym Orliku szybko skleciliście newsa,, ale o podwyżkach dla radnych Państwo „zapomnieli”. pozdrawiam.

chetny
Gość
chetny

nareszcie… przy każdej szkole takie boisko powinno być !!!!!

marcin
Gość
marcin

ZSM nr 3? I po co tam stawiać Orlika żeby znowu go zalało? Jest tyle innych miejsc w których można by postawić Orlika. Wychodzi tutaj cała bezmyślność …

ixi
Gość
ixi

ja na miejscu rzadzacych dobrze bym sie przyjrzal FIRMIE ktore zlecenie wykona..zeby potem wstydu i nalotow NIKu nie bylo..

jasiu
Gość
jasiu

Wszystko fajnie,tylko proszę się nie łudzić,że wpłynie on na poziom polskiej piłki nożnej

księgowy
Gość
księgowy

trzeba nadzorować aby w czasie realizacji nie było żadnych nieprawidłowości bo teraz słyszymy, że w innych miastach nie wszystko było w porządku

A
Gość
A

śWIETNA WIADOMOŚĆ ! Do dzieła 🙂

Dyzio
Gość
Dyzio

Cza zrobić żeby miał gdzie czeluśniak się rozwijać!

Close
X