Wiadomości

Drugie koło Platformy

Roman Kościow został przewodniczącym powołanego do życia 12 lipca Miejskiego Koła Platformy Obywatelskiej. To drugie koło PO działające w mieście.

Aktualnie koło liczy 27 członków reprezentujących wiele środowisk lokalnych. Jednym z członków naszego koła, gorąco wspierającym inicjatywę jego powstania jest pan Andrzej Czajka. Chcemy postawić na budowę silnych struktur miejskich PO a siłą tą powinni być jej członkowie – mówi przewodniczący Koła Miejskiego Roman Kościow.

Funkcję zastępcy przewodniczącego powierzono: Leszkowi Znamirowskiemu, Romanowi Myśliwcowi oraz Tomaszowi Białemu. Sekretarzem została Marta Adamowska – Ząbek, zaś skarbnikiem – szef młodych demokratów Mateusz Smyka. W skład zarządu weszli również: Elżbieta Maciejczyk, Czesław Drobny, Dariusz Klocek oraz Wojciech Tarczanin.

Stworzenie drugiego koła PO w mieście, zdaniem jego członków, pozwoli na lepsze funkcjonowanie całej struktury

Chcemy pokazać, że zgoda buduje – także w lokalnych społecznościach, samorządzie – naszym drogim mieście Jaśle – mówi Kościow

Jest nawet taka sugestia zarządu wojewódzkiego, aby koła nie liczyły więcej niż pięćdziesiąt osób, gdyż takie koła mniejsze są bardziej mobilne. Natomiast w przypadku większego koła następuje pewna stagnacja – dodaje Kościow.

Przypomnimy, że po wyborach w lutym b.r. przewodniczącym koła nr1 został Andrzej Gajecki i wiceprzewodniczącymi Adam Kmiecik i Leszek Zduński. Wtedy mówiło się, że apetyty na przewodnictwo w strukturach miejskich miał Kościow.

Pytany na konferencji prasowej, czy drugie koło miejskiej Platformy to koło niespełnionych ambicji, stanowczo zaprzecza i dodaje:

Chcemy mocno zaistnieć i przekonywać mieszkańców do naszych wizji rozwoju miasta. Po okresie czteroletniego funkcjonowania zarządu w mieście pod auspicjami PiS-u mamy duże zastrzeżenia do realizowanej polityki rozwoju. W związku z tym będziemy chcieli zaproponować całkiem inne spojrzenie na miasto i wyborcom poddać to do zweryfikowania –przekonuje Kościow.

Platforma podrekśla, że chce się otworzyć na dyskusję, dlatego członkowie Koła Miejskiego Platformy zapraszają mieszkanców Jasła do biura PO przy ul. przy ulicy Czackiego 13, w każdy poniedziałek o 18.00, kiedy odbywają się tam dyżury radnych miejskicj PO.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antek
antek
2024 lat temu

Wreszcie coś się zaczyna dziać w tym Jasle.Taka PLATFORMA w mieście jest potrzebna nie wystarczy tylko sadzić kwiatki i budowac niepowazne ronda a gdzie sa miejsca pracy dla młodych wykształconych ludzi.Za PiS-u były tylko przepychanki i zwolnienia zmarnowane cztery lata, proszę zobaczyć jak rozwinęlo się Krosno.Ci ludzie myślą całkiem inaczej jak widać zalezy im na swoim mieście oni są tu potrzebni i postawią to miasto na nogi Brawo Brawo życzę dużo sukcesow.

Antek dno Żmigród
Antek dno Żmigród
2024 lat temu

To koło jest kwadratowe. Za dużo wina Panowie i marzenia się zwiększają. A Ty Antek nawet na kanalizacji się nie znasz więc chowaj głowę w piasek bo Ci się szuwara zrobi w ubikacji. Nigdy więcej w urzędzie miejskim nie róbcie "wnęk" wnęki są nie modne i nie praktyczne w użyciu.

pupil
pupil
2024 lat temu

nie rozsmieszaj z tym wiejskimm krosnem

Jaslak
Jaslak
2024 lat temu

Andrzej Czajka na burmistrza!!!
, może zacznie być w Jasle normalnie i wszelkie uroczystości będą miały bardziej ciekawy i bliższy ciału scenariusz od obecnego, który zawsze rozpoczyna sie uroczystą mszą św. a następnie kończy złożeniem wieńców pod jakimś pomnikiem lub poświęconym nie wiadomo komu kamieniem ,których w Jasle więcej niż miejsc pracy.
Gostek udowodnił że potrafi walczyć o firmę Gamrat chroniąc ja od Lentexu, to i z pewnoscią i jaslaanie będą zadowwoleni z Jego burmistrzowania.
I co najwazniejsze, przestaniemy być posmiewiskiem dla innych.

obserwator
obserwator
2024 lat temu

To w Jaśle będzie 2 listy PO?! No bo jedna zapowiedziana przez Pana Posła, Starostę i Pana Gajeckiego a druga zapowiedziana przez Koło Miejskie.
A może jest to koło wiejskie i znowu w jasielskiej PO zaczyna się robienie obory?!

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Gratuluję decyzji jest to na pewno alternatywa dla miasta.Wszelkie kroki zmierzające do uwolnienia nas od jedynej słusznej opcji są warte poparcia!

Młody socjalista
Młody socjalista
2024 lat temu

Ale się napieprzają w tej Platformie.Nic z tego nie będzie!!!:lol:

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

NO TO PEWNIE BĘDĄ PODNOSIĆ PODATKI DLA NAJBIEDNIEJSZYCH ? BO TO PO LUBI NAJBARDZIEJ

LORD
LORD
2024 lat temu

Brawo nareszcie w Jaśle drgnęło,nowe koło,nowe możliwości,ludzie którzy dają serce dla Jasła! Gratulacje! to koło to TRZON jasielskiej formacji Platformy Obywatelskiej.Teraz panowie do roboty i wybory samorządowe spokojnie wygrywamy!!! Młodzi ludzie widzą do czego prowadziłby Polskę Jarosław z pisiorkami! Jestem za głebokimi zmianami w UM, i dlatego będę głosował na ludzi z powyższego koła!!! pozdrawiam serdecznie!- pozytywnie myślących nad naszym kochanym miastem!!!! B)

gutek
gutek
2024 lat temu

Już niedługo boski "A" wróci do pszczółek koledzy partyjni zawsze pomogą.

Nikki
Nikki
2024 lat temu

Wybory,wybory, znowu obiecanki, i nic z tego nie wyjdzie. A panowie zapomnieli, że rządzili razem z PiS i stołki mieli (niektórzy jeszcze mają) tylko dzięki PiS? A który z Was panowie glosował PRZECIWKO decyzji o odstąpieniu od budowy w Jaśle Zakładu Utylizacji Odpadów na który już były przyznane pieniądze? Żaden – wszyscy radni z Po i PiS byli za. Jesteście siebie warci, i tyle na ten temat. Nie będę głosował na żadną partyjną listę, bo to jest nieporozumienie. Tylko bezpartyjna lista jest gwarancją, że nic nie będzie rozgrywane ponad głowami mieszkańców.

RRA
RRA
2024 lat temu

Cudowne Państwo i pomysły platformy realizowane są do czasu kampani po ewentualnym przecjęciu władzy następuje zmiana. Pszczoły głowy podnieść !… Czy pszczoły mnie słyszą….?

wyborca
wyborca
2024 lat temu

W kontekście slów Jaslo jest bylo i bedzie pisow… to bardzo dobra decyzja, chcemy różnych pogladów, tak trzymać!

goń PO-lszewików !
goń PO-lszewików !
2024 lat temu

Wszystko będzie z Platformy, nawet pewnie wino marki platforma, na banknotach bedzie logo PO, a Wy Polaczki ich wybierzcie jeszcze tu na miejscu, pod nosem, tak żeby od samej Warszawki po galicję jedna rozciągała się "woń" a dokładniej rzecz biorąc smród.

Jaslak
Jaslak
2024 lat temu

wszystko jest proste,
koło nr. 1 to pomioty podjasielskie np. żmigrodzkie, a koło nr. 2 to typ słowiański, czysty jaslanin. Więc proste, głosujemy tylko na koło nr. 2 i nie bedziemy mieli wiecej problemów z wieśniackimi rządami!!!!

irek
irek
2024 lat temu

Zostało czyste Jaslo.Wreszcie wiocha poszła do powiatu.Brawo.

obserwator5
obserwator5
2024 lat temu

Odsuneli ich od władzy, to sobie założyli koło, troche to śmieszne co pan mówisz panie kosciow. ale nigdy za wiele pan nie mial do powiedzenia….

Mariusz
Mariusz
2024 lat temu

Dla Jasła Ci ludzie to jedyna alternatywa.Pozdrawiam;)

koła
koła
2024 lat temu

Powstać powinny 4 lub więcej kół aby każdy ambitny członek PO w Jaśle miał swoje koło. To dopiero będzie platforma wielokołowa. Tylko nadać jej przyspieszenie w stronę Bałtyku i do przodu. Po drodze zabrać w jedną stronę wszelkich nieudaczników już lokujących sie na pierwszych miejscach list. Niech tzw. jedynki wybiorą członkowie np. w tajnych prawyborach, a nie mianują się sami.

Kwadratowe jajo
Kwadratowe jajo
2024 lat temu

A może to jest piąte koło u wozu? A może piata kolumna?

antonio
antonio
2024 lat temu

Czy to prawda że Kurowska idzie z własnego komitetu a nie z PiS?

Sas
Sas
2024 lat temu

Przed wyborami zawsze to samo bractwo budzi się jak Godzilla.Szumu tyle co po puszczeniu bąka.:lol:

Skazany na SUKCES
Skazany na SUKCES
2024 lat temu

Śmieszne cała śmietanka która wżyciu do niczego nie doszła próbuje zabłysnąć w polityce,
ludzie nie dajce się manipulować wybierajmy wspierajmy młodych ludzi na burmistrzów i radnych bo nigdy nie będzie dobrze w naszym mieście.

optymista
optymista
2024 lat temu

Liczę, że będzie to reprezentacja normalnych Jaślan. Że w ramach układów nie zrobi się jak poprzednie koło bardziej PiSowskie jak sam PiS. Mam nadzieję, że wykażecie iż odzywka pewnej pani, że "Jasło na zawsze PiSowskie" – jest chore cofając nas o pokolenie wstecz. Macie mój kredyt zaufania i obyście go nie zawiedli. Dajcie szansę naszym obecnym władzom miejskim i powiatowym powrotu do domu: poza Jasło.

demokrata
demokrata
2024 lat temu

Witam serdecznie wszystkich czytających komentarze, chciałem poinformować państwa ze w artykule są kłamstwa czego nie nawadze, cała ta śmietanka kłamie jak z nut chcąc się wypromować przed wyborami, ciekawy jestem gdzie działa koło Młodych Demokratów. Bo Założycielem Młodych Demokratów był Sławomir Kozłowski (bardzo porządny człowiek) i zarazem Wice przewodniczący, widząc co się dzieje nie pozwolił by kosztem młodzieży ktoś nabijał sobie punkty wyborach. wiec na dzień dzisiejszy Nie ma takiego stowarzyszenia jak Młodzi Demokracji a Jaśle. Wiec jak ktoś sobie przypisuje ze jest szefem młodych demokratów to czego nie było nic słychać o tych MD do tej pory. Pozdrawiam Na-kłamstwie… Czytaj więcej »

e tam
e tam
2024 lat temu

Romku zgadnij – cyt. Panie chwlą Was!! Kto?? Wy mnie a ja Was!!

KAUFLAND
KAUFLAND
2024 lat temu

Mariuszku za wiele o polityce chyba nie wiesz bo jesteś tylko małym prostaczkiem.

Do demokraty
Do demokraty
2024 lat temu

Podzielam Twoje spostrzeżenia. Za dużo kłamstwa i obłudy w tej jasielskiej polityce. Ale co ważniejsze istnieje KWW "NASZE JASŁO", którego liderem Tadeusz Baniak, który stawia właśnie na młodych. "Nasze Jasło" nie interesuje przynależność partyjna, a determinacja w działaniach na rzecz Miasta. Jest tam miejsce dla każdego, bez względu na poglądy. Ważne są umiejętności i chęci, a nie ciągłe kłotnie pomiędzy partiami. Zapraszamy młodych.:yes:

Komentator
Komentator
2024 lat temu

Koło ratunkowe! Platforma w Jaśle tonie i nie pomogło nawet uczepienie się PiS.

mm
mm
2024 lat temu

Baniak przestań sie sam promowaać bo widzisz że jestem jedynym który w ogóle zareagował na twoje wpisy.
Idx lepiej pod Pektowin na winko.

Murarz
Murarz
2024 lat temu

No to ten co antka nie lubi, wyjaśnił dokladnie dlaczego Maryja, Wiciu3 i Adaś kazali mi zamurować wszystkie wnęki w urzędzie miasta i starostwie ! Podobno stara Cyganka, w ramach programu romskiego przepowiedziała, że z wnęk wyjdą potwory co przegonią PiSiory ! Całe szczęście do roboty się nie przykładałem, :smilewinkgrin: No to teraz wam nawet białe myszki nie pomogą:D

Ave Tadek B.
Ave Tadek B.
2024 lat temu

Czy lider tow. Tadek B. przyjmie młodego, dobrze zapowiadającego sie satanistę? -zapewnia, że nie ważne są poglądy- czy geja sado – masochistę z tatuażem, swastyką na czole, który chce dobrze dla miasta i dla Tadka? Umie kandydat wiele, ma chęci – na pewno się przyda. Jeżeli organizacja nie ma żadnych kryteriów to jest dla wszystkich i dla nikogo. Należy się jakoś określić a nie tylko ilość bez jakości.

Belka w oku
Belka w oku
2024 lat temu

Miłościwy Ave Tadek B. Chętnie Cię przyjmiemy. Jedynym kryterium jest normalność, a nie głupota. Zatem określ się Ave Tadek B.Możesz być nawet księdzem,babcią klozetową byle normalnym (ą)- tak przykładowo… Ale już popełniasz błąd, bo dzielisz ludzi na satanistów, gejów, masochistów. A sam kim jesteś? Może pedałem? To nie ma znaczenia. Chcesz pracować na rzecz Miasta, przyjdź do Tadka B. On Cie nie ruszy!

.
.
2024 lat temu

Super trafny pomysł na reklamę T.B. podczytany u konkurencji: "Wszechpartyjny komitet wyborczy NASZE JASŁO, czytaj MOSiR DLA MNIE się ogłasza. Wszechstronny leader – solidarnościowe korzenie, SLD-owskie doświadczenie, podchody do PO zaliczone, lizanie PiS-owi d*** celująco ! Używane skarpety oferujem, tanio, okazja !"
Nic dodać, nic ująć:yes:

prośba
prośba
2024 lat temu

a po pozyczke tez moge do p.Tadeusza ?

Żebrak
Żebrak
2024 lat temu

Po pożyczkę do Tadeusza ,tyle,że tego z Torunia.A poważniej, to do banku. Banków w Jaśle nie brakuje.Sory… zły adres!Może jakiś inny komitet będzie udzielał wirtualnych pożyczek. "NASZE JASŁO"- NIE!!!:D

kanapa
kanapa
2024 lat temu

Drugie koło PO to kanapa dla towarzystwa wzajemnej adaoracji. Na tej kanapie schroniły się szczury uciekające z okrętu koalicji PO+PIS w Jaśle w nadziei, że elektorat nie pamięta kto jest współautorem aktualnie panującego w Jaśle dobrobytu i bezrobocia, szczególnie dla młodych ludzi. Gdzie jest odpowiedzialność za współrządzenie. To,że Romki i Leszki mają krótką pamięć nie znaczy, że skleroza dotknęła wyborców. Przypomną sobie przy urnie i nowe koło nie przesłoni dokonań rządzących w mieście i powiecie dygnitarzy z PO.

Vincent
Vincent
2024 lat temu

hehe Milord => "ctrl + c" "ctrl + v"
I tak bijemy pianę chłopakom, co po wycięciu z pierwszego kółka założyli sobie kółko drugie żeby móc się wybrać na przewodniczących, sekretarzy, skarbników itp. Gratulujemy splendorów i zaszczytów :p

Dyzio
Dyzio
2024 lat temu

No to po Adamie a szkoda bo taki był z niego dobry herbatnik no i te piramidy!!

My
My
2024 lat temu

No to fajnie pierwsze R. K. cicho popierał PiS w mieście, potem oficjalnie popireał PiS, a teraz znowu zamieszanie na którym wygrywa jedna pratia na p i nie jest to PO

MIESZKANKO
MIESZKANKO
2024 lat temu

Wreszcie koniec burdelu p.Kmiecika w Platformie w Jaśle myślał,że będzie kiwał wszystkich i skakał z kwiatka na kwiatek BRAWO CHŁOPAKI w końcu będzie czystka w naszej PLATFORMIE trzymać tak dalej będziemy WAS WSPIERAĆ POZDRAWIAM.

Back to top button
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x