InwestycjeWiadomości

Most w Kątach został oddany do użytku

Długo oczekiwany most w Kątach został oficjalnie otwarty. Przecięcie wstęgi oraz poświęcenie z udziałem zaproszonych gości odbyło się w niedzielę, 14 sierpnia.

Most w Kątach został oddany do użytku (fot. Katarzyna Pacwa)

W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele Powiatu Jasielskiego w osobach: Bogusława Kręcisza, Przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle, Adama Kmiecika, Starosty Jasielskiego, Franciszka Miśkowicza, Wicestarosty oraz Tadeusza Górczyka, Etatowego Członka Zarządu i Jolanty Brągiel, Radnej Rady Powiatu Jasielskiego.

Budowa mostu, która trwała niespełna rok kosztowała blisko 3 mln zł. Zadanie zostało sfinansowane w 1/3 ze środków gminy Nowy Żmigród, Powiatu Jasielskiego oraz budżetu państwa. – Gdy objąłem urząd starosty, to jako jedna z pierwszych delegacji zjawiła się u mnie delegacja mieszkańców przysiółka Zagrody z prośbą o wsparcie i budowę tego mostu. Obiecałem im wtedy, że będziemy o tym myśleć, ale mówiąc szczerze nie bardzo widziałem możliwość skąd wziąć na to środki. Nie wierzyłem do końca, że ta inwestycja może być zrealizowana. Przełomowy okazał się rok 2008, gdzie z ówczesnym radnym Janem Piątkiem odbyliśmy bardzo poważną rozmowę i budżecie powiatu na rok 2009 powiatu pojawiły się pierwsze środki i nazwa zadania „budowa mostu Kąty – Zagrody” – wspominał podczas swojego wystąpienia Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Most w Kątach został oddany do użytku (fot. Katarzyna Pacwa)

W kolejnych latach radni przeznaczali coraz większe środki na tę inwestycję, aby ją doprowadzić do szczęśliwego finału. Pomoc przyszła także ze strony rządu. – Z pomocą przyszedł nam rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wiosną tego roku miałem przyjemność rozmawiać z ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem, którego nie trzeba było długo przekonywać, aby rządowe środki przeznaczył na budowę tego mostu. I tym sposobem 922 tys. zł z budżetu państwa obniżyło wkład gminy i powiatu – mówił Starosta.

Koszty związane z dokumentacją projektową pokryła w całości gmina Nowy Żmigród. – Cały ciężar inwestycji, wykonanie i projekt wzięła na siebie gmina Nowy Żmigród. To, że ten most tutaj stoi, to głównie zasługa wójta i jego pracowników – podkreślił Starosta.
Zaznaczył również, że podziękowania należą się wielu osobom, przede wszystkim jednak mieszkańcom Kątów za wytrwałość i trud, który ponosili w czasach, kiedy tego mostu nie było.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hdt
hdt
2024 lat temu

Ten zielony jaskrawy to typowo wiejski kolor.

sołtys
sołtys
2024 lat temu

P.Kmiecik jak to ma w zwyczaju podkreślania przy byle okazji,że wszystko co zrobiono,to zasługa rządu Platformy i PSL.Wybory tuż ,tuż to i cała ferajna partyjna rusza w teren i chwali swoje i zawłaszcza czyje przypisując swojej partii.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

A czemu p. Kmiecik nie pochwali się niszczeniem szkolnictwa zawodowego w powiecie, co jest niezaprzeczalną zasługą rządu PO i PSL, który przerzucił finansowanie oświaty na samorządy, i kolesiowo-partyjnych układów? Dlaczego nie pochwali się planami połączenia szpitali w Jaśle i Gorlicach? I dorzućmy może jeszcze prywatyzację Gamratu, sfinalizowaną przez aktualny rząd, która zaowocuje prawdopodobnym przeniesieniem cvzęści produkcji na Ukrainę. Hurra! Oddajmy na nich nasze CENNE głosy!!

ba
ba
2024 lat temu

tam Sarenka mieszka

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Ludziska obudźcie się czas już na nowy ruch społeczny nie prący do władzy ,lecz przeciwdziałający niewolnictwu i wykluczeniu społecznemu ….

kibic
kibic
2024 lat temu

a czego tam maryny nie było oj nie zaprosili,pisory nie ładnie,nie ładnie

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x