r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

Most w Kątach został oddany do użytku

Długo oczekiwany most w Kątach został oficjalnie otwarty. Przecięcie wstęgi oraz poświęcenie z udziałem zaproszonych gości odbyło się w niedzielę, 14 sierpnia.

Most w Kątach został oddany do użytku (fot. Katarzyna Pacwa)

W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele Powiatu Jasielskiego w osobach: Bogusława Kręcisza, Przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle, Adama Kmiecika, Starosty Jasielskiego, Franciszka Miśkowicza, Wicestarosty oraz Tadeusza Górczyka, Etatowego Członka Zarządu i Jolanty Brągiel, Radnej Rady Powiatu Jasielskiego.

Budowa mostu, która trwała niespełna rok kosztowała blisko 3 mln zł. Zadanie zostało sfinansowane w 1/3 ze środków gminy Nowy Żmigród, Powiatu Jasielskiego oraz budżetu państwa. – Gdy objąłem urząd starosty, to jako jedna z pierwszych delegacji zjawiła się u mnie delegacja mieszkańców przysiółka Zagrody z prośbą o wsparcie i budowę tego mostu. Obiecałem im wtedy, że będziemy o tym myśleć, ale mówiąc szczerze nie bardzo widziałem możliwość skąd wziąć na to środki. Nie wierzyłem do końca, że ta inwestycja może być zrealizowana. Przełomowy okazał się rok 2008, gdzie z ówczesnym radnym Janem Piątkiem odbyliśmy bardzo poważną rozmowę i budżecie powiatu na rok 2009 powiatu pojawiły się pierwsze środki i nazwa zadania „budowa mostu Kąty – Zagrody” – wspominał podczas swojego wystąpienia Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

Most w Kątach został oddany do użytku (fot. Katarzyna Pacwa)

W kolejnych latach radni przeznaczali coraz większe środki na tę inwestycję, aby ją doprowadzić do szczęśliwego finału. Pomoc przyszła także ze strony rządu. – Z pomocą przyszedł nam rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wiosną tego roku miałem przyjemność rozmawiać z ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem, którego nie trzeba było długo przekonywać, aby rządowe środki przeznaczył na budowę tego mostu. I tym sposobem 922 tys. zł z budżetu państwa obniżyło wkład gminy i powiatu – mówił Starosta.

Koszty związane z dokumentacją projektową pokryła w całości gmina Nowy Żmigród. – Cały ciężar inwestycji, wykonanie i projekt wzięła na siebie gmina Nowy Żmigród. To, że ten most tutaj stoi, to głównie zasługa wójta i jego pracowników – podkreślił Starosta.
Zaznaczył również, że podziękowania należą się wielu osobom, przede wszystkim jednak mieszkańcom Kątów za wytrwałość i trud, który ponosili w czasach, kiedy tego mostu nie było.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kibicCHORE PAŃSTWO !!!badragonesssołtys Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hdt
Gość
hdt

Ten zielony jaskrawy to typowo wiejski kolor.

sołtys
Gość
sołtys

P.Kmiecik jak to ma w zwyczaju podkreślania przy byle okazji,że wszystko co zrobiono,to zasługa rządu Platformy i PSL.Wybory tuż ,tuż to i cała ferajna partyjna rusza w teren i chwali swoje i zawłaszcza czyje przypisując swojej partii.

dragoness
Gość
dragoness

A czemu p. Kmiecik nie pochwali się niszczeniem szkolnictwa zawodowego w powiecie, co jest niezaprzeczalną zasługą rządu PO i PSL, który przerzucił finansowanie oświaty na samorządy, i kolesiowo-partyjnych układów? Dlaczego nie pochwali się planami połączenia szpitali w Jaśle i Gorlicach? I dorzućmy może jeszcze prywatyzację Gamratu, sfinalizowaną przez aktualny rząd, która zaowocuje prawdopodobnym przeniesieniem cvzęści produkcji na Ukrainę. Hurra! Oddajmy na nich nasze CENNE głosy!!

ba
Gość
ba

tam Sarenka mieszka

CHORE PAŃSTWO !!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!

Ludziska obudźcie się czas już na nowy ruch społeczny nie prący do władzy ,lecz przeciwdziałający niewolnictwu i wykluczeniu społecznemu ….

kibic
Gość
kibic

a czego tam maryny nie było oj nie zaprosili,pisory nie ładnie,nie ładnie

Close
X