MiastoWiadomości

Dzięki allegrowiczom naprawimy szkołę w Jaśle

Wielkim sukcesem zakończyła się zbiórka funduszy potrzebnych do wyremontowania Zespołu Szkół Miejskich Numer 3 w Jaśle. Szkoła została zalana i zniszczona w czasie wiosennej powodzi. Podczas trwającej dwa miesiące akcji charytatywnej użytkownicy serwisu Allegro i fani fundacji All For Planet zebrali ponad 60 tysięcy złotych.

Remont sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle składa się z Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 12 oraz Gimnazjum Nr 2, również o profilu integracyjnym. W szkole wspólnie uczą się dzieci zdrowe i niepełnosprawne, wymagające rehabilitacji. 4 czerwca szkoła została całkowicie zalana przez wodę. Mimo długiej walki o szkołę, w której udział brali mieszkańcy, nauczyciele i uczniowie niestety nie udało się uratować placówki. W pełni wyposażone i nowe pracownie, sala gimnastyczna, sala komputerowa a przede wszystkim sale rehabilitacyjne zostały zniszczone. Straty znacznie przewyższały możliwości lokalnej społeczności. Serwis Allegro wspólnie z fundacją All For Planet postanowiły wesprzeć szkołę a w całą akcję zaangażować użytkowników.
Dobroczynna akcja zbierania pieniędzy potrzebnych na remont szkoły miała dwie odsłony. O obu pisaliśmy wcześniej w informacjach prasowych: odnośnik 1, odnośnik 2.
Allegro i All For Planet umożliwiły użytkownikom nie tylko dokonanie bezpośrednich wpłat na rzecz akcji „Naprawianie szkoły. Przyłącz się do remontu” (w sumie około 2 000 dokonanych darowizn). W ramach akcji zostały również przygotowane specjalne aukcje charytatywne. Użytkownicy mogli wygrać między innymi dzień w redakcjach TopGear i Elle, prywatny występ kabaretu Łowcy.B, książki z autografami znanych prezenterów, a także przedmioty marki Calvin Klein przekazane przez BuyVip’a. Kwoty zebrane na aukcjach internetowych, w tym również licytacjach zestawów gadżetów firmowych Allegro przekroczyły wszelkie oczekiwania. Możliwość wygrania niepowtarzalnej atrakcji mieli uczestnicy Allegro Party. Brali udział w licytacji na żywo… spaceru po firmie Allegro. Długa walka na złotówki, w której co chwilę przebijane były oferty przyniosła kolejne, ważne wsparcie dla akcji. Nie zawiedli również studenci podczas Wielkiej Studenckiej Inauguracji Roku Akademickiego w Poznaniu, którą sponsorował serwis Allegro. Połowa z wpływów za bilety wstępu na imprezę zasiliła fundusz na naprawę szkoły. Ostatecznie podczas akcji dla uczniów z Jasła udało się zebrać 60 000 zł.
Dzięki tej kwocie zostanie wyremontowana i w pełni wyposażona sala rehabilitacyjna, bezcenna dla wielu uczniów z Jasła. Wyposażona zostanie również pracownia tematyczna, która najdotkliwiej ucierpiała podczas powodzi. Pomoc wszystkich zaangażowanych w akcję „Naprawianie szkoły. Przyłącz się do remontu” pozwoli szkole i uczniom wrócić do normalnego funkcjonowania.
Serwis Allegro i Fundacja All For Planet dziękują wszystkim użytkownikom za zaangażowanie i wsparcie, które otrzyma Zespół Szkół Miejskich Numer 3 w Jaśle.
Akcję „Napraw szkołę. Przyłącz się do remontu” wspierały: ARBO Interactive, pracuj.pl, profeo.pl, IDMnet, Gadu-Gadu BuyVip, magazyn Elle, magazyn TopGear, Wydawnictwo Publicat oraz Agencja Face.

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x