Wiadomości

Ewa Leniart nowym wojewodą podkarpackim

Premier Beata Szydło  wręczyła we wtorek akty powołania 16 nowym wojewodom. Na stanowisko wojewody podkarpackiego powołana została Ewa Leniart.

Ewa Leniart (fot. IPN)

Ewa Leniart ma 39 lat, jest doktorem prawa, wykłada na Uniwersytecie Rzeszowskim, jest również radną wojewódzką. Od 8 lat pełni funkcję dyrektora rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Urodziła się w Dylągówce, w województwie podkarpackim. W latach 1995–2000 studiowała na Wydziale Prawa Filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie, gdzie uzyskała tytuł magistra prawa.

Jesteście państwo przedstawicielami rządu. Będziecie państwo mieli wielkie zadanie, ale i też wielką odpowiedzialność. Myślę, że każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że naszym zadaniem jest dobrze wypełniać obowiązki, które zostały nam powierzone – powiedziała Szydło podczas uroczystości powołania wojewodów.

Podkreśliła, że zadaniem wojewodów będzie nie tylko reprezentowanie rządu, ale również obecność wśród ludzi przy jednoczesnej współpracy władz wojewódzkich z samorządami.

Nie ukrywała, iż będzie wymagać tego, aby nowi wojewodowie kierowali się dewizą, która przyświeca jej rządowi, czyli: „praca, pokora i służenie obywatelom”.

jm/PAP/IPN

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x