MiastoWiadomości

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

18 maja na obiektach Zespołu Szkół Miejskich nr 3, w tym na Miasteczku Ruchu Drogowego im. Ryszarda Libuchy, odbył się Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych.

Zobacz fotorelację!

Waldemar Pieniowski - Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie(fot.Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W turnieju udział wzięło dwadzieścia  trzyosobowych zespołów – laureaci eliminacji powiatowych i miejskich. Zawody składały się z czterech konkurencji: testu pisemnego, jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zobacz fotorelację!

Sędzią głównym zawodów był nadkom. Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który podkreśla, że w szkołach brakuje wychowania komunikacyjnego, ale organizacja takich zawodów pozwala nadrobić braki.

Jedną z konkurencji był przejazd przez Miasteczko Ruchu Drogowego (fot.Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– W tego typu zawodach liczy się przede wszystkim znajomość zasad w ruchu drogowym. Celem tego typu turniejów jest przygotowanie młodych kierowców do dalszego poruszania się po drogach. – Mówi Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Józef Biernacki, prezes JKMiRD (fot.Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Turniej cieszy się dobrą frekwencją oraz dobrą opinią wśród młodych uczestników ruchu drogowego. Z uwagi na to, że im wyższy szczebel  to są również atrakcyjniejsze nagrody. Nam nie chodzi tylko o nagrody, ale zwycięzcami są wszyscy, gdyż chodzi nam o naukę z zakresu wychowania komunikacyjnego – Mówi Józef Biernacki, prezes JKMiRD

Mniej wypadków z udziałem rowerzystów

Jak podkreślają policjanci, jest coraz mniej wypadków z udziałem najmłodszych uczestników ruchu.
– Wciąż maleje liczba wypadków, w których udział biorą najmłodsi uczestnicy ruchu. Jeśli w ten sposób uda się uchronić przed wypadkiem chociaż jedno dziecko, to będzie to już duży sukces tego przedsięwzięcia. – Dodaje Waldemar Pieniowski.

Wysoki poziom wiedzy uczestników
Znajomość przepisów wśród młodych kierowców stała na wysokim poziomie, gdyż jeden z najlepszych zawodników zdołał poprawnie odpowiedzieć na 23 z 25 pytań. Ponadto uczestnicy mieli za zadanie udzielić pomocy przedmedycznej, która również wypadła na bardzo wysokim poziomie.

Uczestnicy wykazali się również znajomością udzielania pierwszej pomocy (fot.Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Następnie nadszedł czas na najdłużej wyczekiwany przez uczestników moment, jakim niewątpliwie jest ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród, którego dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Leszek Znamirowski, wraz z zaproszonymi gośćmi.

Wyniki zawodów (plik .pdf)

Wideo:

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zak
zak
2024 lat temu

Biernacki tłumaczył że Jasła nie reprezentuje 2 Gim bo przegrało z innym gimnazjum.Żenujący stary człowiek!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x