MiastoWiadomości

Gmina podpisała umowę z Ukrainą

We wtorek, 23 sierpnia 2011r. z wizytą na Ukrainie przebywał Stanisław Pankiewicz  Wójt Gminy Jasło. Celem wizyty było podpisanie Porozumień Współpracy z partnerami ukraińskimi.

Wójt Stanisław Pankiewicz podpisał porozumienia współpracy z partnerami ukraińskimi

W dniu 23 sierpnia br. Wójt Gminy Jasło podpisał Porozumienie Współpracy z Samborską Rejonową Radą w Samborze, w której imieniu Porozumienie podpisał Witalij Kimak – Wiceprzewodniczący Samborskiej Rejonowej Rady.
W ramach podpisanej współpracy gmina Jasło wybuduje kanalizację w Opaciu, co pozowli gminie uzyskać stopień skanalizowania na poziomie 100 proc. Ponadto w ramach zawartego porozumienia strona polska chce rozbudować budynek administracyjny urzędu gminy na potrzeby Centrum Zarządzania Kryzysowego. W ramach tej inwestycji gmina planuje również wybudować windę oraz podjazd do budynku urzędu dla osób niepełnosprawnych. Strona ukraińska chce z kolei uregulować na swoim terenie system gospodarki odpadami.

Wójt Stanisław Pankiewicz podpisał porozumienia współpracy z partnerami ukraińskimi

W tym samym dniu Wójt Gminy Jasło podpisał również Porozumienie Współpracy z Miastem Sambor, które reprezentował Mer Miasta Taras Kopylyak. W ramach tej umowy strona polska podejmie budowę Gminnego Centrum Kultury w Osobnicy. Z kolei ukraiński partner – miasto Sambor – w ramach otrzymanych środków chce odnowić budynek tamtejszego ratusza.

Zawarte porozumienia zakładają między także wymianę doświadczeń pomiędzy samorządowcami, wymianę młodzieży. Jednocześnie wójt Stanisław Pankiewicz uczestniczył w uroczystościach związanych z obchodami 20-lecia Niepodległej Ukrainy. Były to uroczystości podniesienia Flagi w mieście Nowy Kaliniew i w Samborze oraz uroczyste akademie w Samborze i Starym Samborze.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cy
cy
2024 lat temu

czy wójt bierze w ten sposób udział w ukrainizacji Polski Wschodniej? dla niedouczonych od razu wyjaśnię, że chodzi mi o Sambor i ten rejon (polskie województwo lwowskie). zrozumiałbym takie kontakty z prawdziwą Ukrainą, a nie naszymi Kresami (czytaj: Polską Wschodnią)

STANISŁAW
STANISŁAW
2024 lat temu

A co mnie to gówno obchodzi,że podpisano umowę.Co ja mam z tego? Nic!!! Pan Wójt se pojeżdzi po Ukrainie,spożyje to i owo,a przy okazji ta informacją parę głosów nawali do urny w pażdzierniku…I oto chodzi!

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

To dotyczy spełnienia kryteriów w projekcie unijnym. W tym projekcie unia zasila finansami samorządy polskie i ukraińskie

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Bardzo proszę nie zabierać głosu, jeżeli nie wie się o co chodzi. W ramach tego projektu ma powstać Centrum Kultury w Osobnicy. Można zobaczyć w internecie wizualizację tego budynku. Będzie to bardzo nowoczesny budynek, na miarę XXI wieku. Panie wójcie-tak trzymać i nie przejmować się głupimi komentarzami. L. z Jasła.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x