MiastoWiadomości

Gospodarka nieruchomościami

Zgodnie z uchwałami podjętymi na ostatniej sesji Miasto Jasło przejmie nieodpłatnie kilka działek: działkę o pow. 0,0022 ha w obrębie nr 2 – Ulaszowice, w celu utworzenia mijanki przy drodze wewnętrznej należącej do miasta, działki o pow. 0,0209 ha w obrębie nr 11 Sobniów II, będącej przedłużeniem ul. Wesołej oraz 3 działki rolne o łącznej powierzchni 0,1261 ha, położone w obrębie nr 20 Podzamcze, o których przejęcie prosiła ich właścicielka, nie mogąca nadal na nich gospodarować ze względu na podeszły wiek.

Gospodarka nieruchomościami (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Rada wyraziła również zgodę na podjęcie starań o komunalizację 2 działek w obrębie nr 18 – Gamrat, należących do Skarbu Państwa, a obecnie będących w wieczystym użytkowaniu Miasta Jasła. Działki te mają być wykorzystane na powiększenie placu zabaw przedszkola miejskiego i terenów rekreacyjno-sportowych przy szkole. Dzięki podjętej uchwale Miasto Jasło może złożyć wniosek do wojewody podkarpackiego o nabycie w/w działek w drodze komunalizacji. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu Miasto nie będzie wnosić rocznych opłat na rzecz Skarbu Państwa z tytułu użytkowania wieczystego.

Ponadto, radni przyjęli uchwały umożliwiające sprzedaż w drodze przetargów 4 działek w obrębie nr 19 – Krajowice i 1 działki w obrębie nr 23 – Warzyce.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x