MiastoWiadomości

Grupa samochodowych włamywaczy zatrzymana

Jasielscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów. Kradli radioodtwarzacze, radia i anteny CB, jak też inne rzeczy pozostawione w autach. Na swoim koncie mają również zabór cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Podejrzani działali na terenie Jasła i Krosna. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, a sprawcom postawili zarzuty.

Grupa samochodowych włamywaczy zatrzymana

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego prowadzili czynności dotyczące włamań do samochodów, do których dochodziło w październiku br. na terenie Jasła. Funkcjonariusze badali każdą ze spraw, analizowali docierające do nich sygnały, ustalali i przesłuchiwali świadków. W minionym tygodniu policjanci zdobyli informacje, które pomogły trafić na trop sprawców. Ich analiza pozwoliła zebrać dowody przeciwko trzem młodym mężczyznom z gminy Tarnowiec. Funkcjonariusze weszli do ich domów. W czasie przeszukania znaleźli cześć skradzionych z samochodów przedmiotów. Podejrzany 19-latek i dwaj jego 23-letni koledzy zostali zatrzymani.

Grupa samochodowych włamywaczy zatrzymana

W trakcie wykonywanych czynności śledczy ustalili, że podejrzani na sumieniu mają także inne przestępstwa i nie działali w nich sami. W związku z tym, do pracy znów przystąpili funkcjonariusze kryminalni. Przeanalizowali zebrany materiał dowodowy i po kilku godzinach znali już tożsamość kolejnych dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w przestępstwach. W ich domach znaleźli część skradzionych przedmiotów. Dwaj mieszkańcy gminy Tarnowiec w wieku 19 i 20 lat zostali zatrzymani i dołączyli do swych wspólników.

Grupa samochodowych włamywaczy zatrzymana

W toku prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili, że podejrzani na przełomie września i października br. w różnych konfiguracjach osobowych włamywali się do samochodów na terenie Jasła. Ich łupem padły halogeny, radia i anteny CB, radioodtwarzacze, głośniki, nawigacja i inne przedmioty znajdujące się w pojazdach. Funkcjonariusze ustalili również, że trzech z nich w lutym br. włamało się do stojącej na jednym z parkingów w Jaśle hondy civic i po uruchomieniu silnika dokonali jej zaboru. Samochód porzucili kilka ulic dalej, wcześniej kradnąc z niego przednie koła oraz radioodtwarzacz. W czasie dochodzenia śledczy potwierdzili, że podejrzani podobnych czynów dopuszczali się na terenie Krosna.

Zatrzymanym dotychczas, w zależności od popełnionych przestępstw, postawiono 8 zarzutów o włamania i kradzieże. Trzech z nich usłyszało również zarzut zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Odzyskane przedmioty policjanci wkrótce zwrócą prawowitym właścicielom.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mally
mally
2024 lat temu

brawo dla policji

picus
picus
2024 lat temu

hahaha moje radio o miło ;d

woj
woj
2024 lat temu

może i moje sie znajdzie

on
on
2024 lat temu

pokazcie twarze!! policjanta tez!!

xx
xx
2024 lat temu

jeden z nich z gm Tarnowiec to synalek policjanta!

xDdoRpiu
xDdoRpiu
2024 lat temu

Dajcie nam mlodym prace to nie będziemy kraść polityczne gnoje zamykać umiecie ale nie tych co trzeba . Chory Kraj Chory Rząd Death For Tusk !

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x