MiastoWiadomości

Grupa sklepowych złodziei zatrzymana

Do 5 lat pozbawienia wolności – taka kara grozi trzyosobowej grupie złodziei, której członkowie okradli trzy sklepy budowlane na terenie Jasła. Podejrzani wpadli w pułapkę, dzięki spostrzegawczości pracownika jednego ze sklepów, który rozpoznał ich jako sprawców kradzieży sprzed miesiąca. Zawiadomieni funkcjonariusze zatrzymali złodziei i odzyskali skradzione przedmioty.

Grupa sklepowych złodziei zatrzymana

Kiedy wczoraj pracownik jednego ze sklepów budowlanych w Jaśle, zauważył klienta spacerującego główną aleją sklepu, nie miał wątpliwości, że jest nim sprawca kradzieży sprzed miesiąca. Złodziej nie był sam. Wraz z nim regały sklepowe przeglądali dwaj jego wspólnicy. Mężczyzna swoje spostrzeżenia przekazał dyżurnemu komendy, który natychmiast na miejsce skierował policyjne patrole. Funkcjonariusze obstawili teren wokół sklepu.

Wszyscy trzej mężczyźni wpadli w policyjna zasadzkę. W czasie przeszukania przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli skradzione ze sklepu akcesoria sanitarne. Ponadto w samochodzie, którym przyjechali podejrzani, policjanci ujawnili wiertarkę, narzędzia budowlane i malarskie. W toku dalszych czynności śledczy potwierdzili, że są one łupem z wcześniejszych kradzieży dokonanych w dwóch innych jasielskich sklepach.

Zatrzymanymi trafili do komendy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Dębicy i ich kolega z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, w wieku 43, 44 i 62-lat. Podejrzani już wielokrotnie wcześniej wchodzili w konflikt z prawem i byli notowani za podobne przestępstwa. Wkrótce odpowiedzą za kolejne kradzieże. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xx
xx
2024 lat temu

łapy poucinać takim!

pierestroika
pierestroika
2024 lat temu

wiktor i przyjaciele hahaha

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x