MiastoWiadomości

Herc będzie tropił przestępców

W szeregi Policji wstąpił nowy „funkcjonariusz”. To Herc – młody owczarek niemiecki. Po zakończeniu specjalistycznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął służbę w jasielskiej komendzie. Będzie tropił  ślady pozostawione przez sprawców przestępstw i  pomagał w poszukiwaniu osób zaginionych.  Jego zakup był możliwy dzięki współpracy samorządu lokalnego z Policją.

Herc będzie tropił przestępców

By rozpocząć służbę w Policji, Herc musiał spełnić szereg wymogów i podołać różnego rodzaju testom. Po ich pozytywnym zaliczeniu trafił na specjalistyczne szkolenie do  Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam pod nadzorem instruktorów tresury i przewodnika, z którym na co dzień będzie pracował, przez blisko pół roku był przygotowywany do policyjnej służby. Po przejściu całego cyklu szkoleniowego i zaliczeniu testu końcowego uzyskał atest psa tropiącego.

Herc będzie tropił przestępców

Herc będzie przede wszystkim wykorzystywany do tropienia śladów pozostawionych na miejscu zdarzeń przez przestępców oraz poszukiwania osób zaginionych. Wraz ze swoim opiekunem będzie również odwiedzał szkoły. W trakcie spotkań z uczniami, przewodnik Herca sierż. sztab. Dawid Kwilosz  będzie przedstawiał umiejętności swojego podopiecznego i uczył najmłodszych sposobów unikania zagrożeń ze strony psów.

Herc będzie tropił przestępców

Zakup psa był możliwy dzięki współpracy samorządu lokalnego z Policją. Środki na ten cel przekazał samorząd miasta Jasła.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x