InwestycjeWiadomości

II LO w Jaśle ma nową salę gimnastyczną

Sala gimnastyczna przy II Liceum Ogólnokształcącym
II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle ma nową salę gimnastyczną. Nowy obiekt sportowy o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych oficjalnie oddano do użytku wczoraj. Jak mówi dyrekcja, szkoła w końcu może pochwalić się salą z prawdziwego zdarzenia.
Byliśmy jedyną szkołą, niemającą sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. O rozpoczęcie prac zabiegały poprzednie dyrekcje, obecna i starostwo powiatowe – mówi w sierpniu Wacław Błasik, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.
Inwestycje rozpoczęto wczesną wiosną. Ze względu na warunki atmosferyczne, szczególnie czerwcowe opady deszczu, prace budowlane uległy opóźnieniom.
Budowa Sali gimnastycznej przy II Liceum Ogólnokształcącym realizowana była w ramach projektu pn. „Budowa obiektów sportowych w szkołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Jasielskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
Wartość całkowita Projektu wyniosła ponad 2 mln zł, natomiast wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła blisko 1 mln 100 tys. zł. Wkład własny Powiatu Jasielskiego to 950 tys. zł.
Symbolicznego otwarcia sali dokonali Senator Alicja Zając, Wicemarszałek Bogdan Rzońca, Starosta Adam Kmiecik, Wicestarosta Witold Lechowski, Członek Zarządu Adam Pawluś oraz Dyrektor Wacław Błasik.
Po uroczystym otwarciu sali Ksiądz Biskup Edward Białogłowski dokonał jej poświęcenia, po czym głos zabrali goście.
Tylko ludzie niesprawiedliwi mogą mówić, że radni tej ostatniej kadencji samorządu powiatowego i miejskiego nic nie zrobili dla rozwoju Jasła i okolicznych gmin. Zmieniło się wiele, szczególnie w infrastrukturze drogowej i szkolnej. Sala gimnastyczna, która powstała przy wsparciu środków z Unii Europejskiej jest tego dobrym przykładem – stwierdził Wicemarszałek Bogdan Rzońca.
Z kolei Starosta Adam Kmiecik podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania pięknego obiektu, szczególnie projektantom i wykonawcom. Młodzieży Starosta życzył dobrego wykorzystania szansy na rozwój, jaką daje oddana dzisiaj sala gimnastyczna.
Długą historię powstawania sali gimnastycznej przy liceum wspomniał Wicestarosta Witold Lechowski, który przypomniał, że kilka lat temu były pomysły na budowę, ale nie potrafiono wprowadzić je w czyn. Dopiero w ostatniej kadencji Rady Powiatu szybko przystąpiono do realizacji planów.
Sala powstała dzięki temu, że umieliśmy się porozumieć z samorządem miejskim, bo przecież obok szkoły mieści się przedszkole miejskie. To ważne – zgoda zbudowała tę salę – powiedział Członek Zarządu Adam Pawluś.
Zdaniem dyrektora liceum Wacława Błasika 16 listopada okazał się być dniem bardzo ważnym dla społeczności szkolnej.
Wiążemy wiele planów z tą salą, nauczyciele naszej szkoły, jako organizatorzy wielu imprez sportowych mogą wreszcie przeprowadzać je u siebie. Wszyscy wiemy jak ważne znaczenie w naszym życiu ma sport, aktywność fizyczna. Jest ona niezbędna także dla hartu ducha. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle nie byli nigdy bierni w sprawach sportu. Świadczy o tym długoletnia tradycja sportowa pielęgnowana w naszej szkole, sukcesy osiągane podczas zawodów sportowych, które procentują licznymi nagrodami zdobywanymi przez naszych uczniów. – powiedział Wacław Błasik.
Na zakończenie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle przedstawili krótkie pokazy sportowe. Na część artystyczną złożyły się także występy par tańca towarzyskiego oraz zespołu wokalnego.
W. Żebracki, powiat.jaslo.pl
Jaslonet.pl

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wołodia
Wołodia
2024 lat temu

A ja się pytam gdzie jest boisko sportowe przy szkole ?
3 klasy jednocześnie w jednej sali gimnastycznej ?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x