MiastoWiadomości

III piknik lotniczy w Czeluśnicy. Czernecki: „staramy się o lądowisko w Jaśle”

Trzeci piknik lotniczy w Czeluśnicy przyciągnął rzeszę widzów, a co ważniejsze również nowych uczestników powietrznych eskapad. Wśród fanów lotnictwa byli goście ze Słowacji oraz innych miast. Organizatorem imprezy było Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze ,,Ikar”, które po długich bojach otworzyło lądowisko o długości 800 metrów.

III piknik lotniczy w Czeluśnicy. Czernecki: "staramy się o lotnisko w Jaśle" (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Zobacz obszerną fotorelację!

– Bardzo wielu fanów lotnictwa pojawiło się na trzecim pikniku lotniczym w Czeluśnicy. Powinien to być już czwarty cykl tej imprezy, lecz w związku z dużymi opadami deszczu.- Powiedział wiceprezes Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego ,,Ikar”, Andrzej Skrudlik.

Andrzej Skrudlik, wiceprezes Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego ,,Ikar (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Jeśli chodzi o sprzęt lotniczy jaki posiadają członkowie naszego stowarzyszenie to motolotnie są prywatne, szybowce również prywatne. Niestety na tym lotnisku nie posiadamy hangaru, tak więc nasze samoloty muszą stacjonować na lotnisku w Krośnie. – Dodaje wiceprezes.

Na pytanie, czy w Jaśle jest szansa, aby powstało lądowisko z prawdziwego zdarzenia, które będzie służyć członkom stowarzyszenia wiceprezes podkreśla, iż wciąż są prowadzone rozmowy w tym kierunku.

III piknik lotniczy w Czeluśnicy. Czernecki: "staramy się o lotnisko w Jaśle" (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Już od trzech lat staramy się o utworzenie lądowiska w Jaśle, ale niestety jakoś na razie to nie wychodzi. Mam nadzieję, że w tym roku może coś się uda. Mając takie lądowisko w Jaśle stwarzamy większe zainteresowanie lotnictwem w naszym mieście. – Mówi Andrzej Skrudlik.

Władze Gminy Tarnowiec ,,na TAK”

To co nie udało się w Jaśle, zrealizował Tarnowiec. Władze dostrzegają bowiem szansę i starają się ją wykorzystać.

Bogusław Wójcik, Wójt Gminy Tarnowiec (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Dzięki temu lądowisku Gmina Tarnowiec ma szansę zaistnieć w prasie, czy w internecie. Jest to bardzo dobra promocja dla naszej gminy. Stowarzyszenie ,,Ikar” poszukiwało miejsca na tego typu przedsięwzięcie poprzez naszych działaczy sportowych. – Mówi Bogusław Wójcik, Wójt Gminy Tarnowiec

Władze Gminy Tarnowiec mają już plany, aby przenieść dotychczasowe boisko sportowe, które jest częścią lądowiska, tak by umożliwić wydłużenie pasa.

Na imprezie obecny był również Burmistrz Miasta Jasła, Andrzej Czernecki, który przyjechał do Czeluśnicy konno, wraz ze Szwadronem Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego, który swoją obecnością uświetnił imprezę.

Andrzej Czernecki, Burmistrz Miasta Jasła(fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Przejazd z Jasła do Czeluśnicy konno jest fantastyczną formą rekreacji. Póki co by móc polatać musimy przyjechać do Czeluśnicy. Jesteśmy w trakcie rozmów ze stowarzyszeniem, które jest organizatorem pikniku, żeby w Jaśle można było mieć takie lądowisko. – Powiedział Andrzej Czernecki, Burmistrz Miasta Jasła

Podczas imprezy odbyły się pokazy konne, które przygotował Szwadron Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego, którym dowodził Jan Urban.

Jan Urban (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Staramy się uświetniać wszystkie imprezy w Jaśle i w naszym regionie swoją obecnością. Naszym celem jest kultywowanie historii oraz rozwijanie naszych pasji.– opowiada Jan Urban

Zobacz obszerną fotorelację!

Organizatorzy pikniku nie spoczywają na laurach i już planują realizację nowych zadań. Jednym z nich jest przedłużenie pasa startowego.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żaneta
Żaneta
2024 lat temu

Szybki portal, ledwo się impreza zakończyła a tutaj fotki już są no brawo

Świetna impreza, może na drugi rok w Jaśle?

andwa
andwa
2024 lat temu

Ten domorosły generał w rogatywce przyprawia mnie o mdłości, to jest profanacja rogatywki…

bodek
bodek
2024 lat temu

Oby ta władza dotrzymała słowa i lądowisko było w Jaśle co napewno przyczyni się do nobilitacji i promocji naszego Jasła. Z tego co wiadomo poprzednia władza miasta wspólnie z parlamentarzystami obiecywali i nic z tego nie wyszło. Podziękowania dla jednego z organizatorów ( bardzo zaangażowanego prawie fanatyka lotnictwa) Pana Józefa właściciela jednego z samolotów.

Maks
Maks
2024 lat temu

Ciekawe Czy pan Urban był w wojsku ?

Maks_kolonko
Maks_kolonko
2024 lat temu

Dużo zdrownia Panie Wieśku!

ala
ala
2024 lat temu

super impreza była 😀 oby takich więcej, niektórzy narzekali na wstęp ale ja mogę dać nawe 10 zł żeby zmotywować organizatorów to robienia takich imprez

SS
SS
2024 lat temu

Kadafi również na imprezy przyjeżdżał na białym koniu.A teraz co ma chłopisko ?Dużo w gaciach i piechotą spieprza.

@do maks
@do maks
2024 lat temu

Nie nie był, był w OHP.

Pozdrawiam

RADEK
RADEK
2024 lat temu

Czarnecki na koniu.Hetmana podrabia,i cieszy mordę,że odnosi sukcesy niczym Tusk w kraju…To skandal!!!.Zamiast rozwiązywać problemy miasta on się bawi w ułana…A marzy mu się międzynarodowy port lotniczy… Ponoć w ratuszu zakłada koło kabaretowe „ANREWS SHOW”???,którego premiery będą odbywać się na placach zabaw i uniwersytecie maluchów., i na arenie nowej hali nierobów zwanej sportową.

maniek
maniek
2024 lat temu

ALeż na tym forum ujadaczy. Wszystko im nie w smak. Takim to niestety już jesteśmy Narodem. Cieszy nam jak komuś dowalimy tak jak wielu na tym forum nie ma argumentów ale Panu Burmistrzowi za wszelką cenę chce dokopać. Oj nieładnie. Osobiście uważam, że dobrze gdy wybrany w demokratycznych wyborach Burmistrz bierze czynny udział w życiu miasta i regionu. Będę również bardzo usatysfakcjonowany gdy w Jaśle powstanie lądowisko, może przyniesie ze sobą nowych inwestorów a napewno będzie promowało miasto. Była super impreza łącdznie z kawalerią niezależnie od tego czy Pan Urban był w wojsku czy nie i niezależnie od tego na… Czytaj więcej »

123...
123...
2024 lat temu

Radek, czy może inaczej. Pod różnymi chowasz się chłopcze nick-ami, ale wiadomo, że to jak zwykle ty. Opłacany agent młodzieżówki PIS-owskiej, który stara się dorobić parę groszy do nędznej pensyjki w pewnym Biurze…!

Antom
Antom
2024 lat temu

do maksa, widziałeś kiedy takiego żołnierza,bo ja nie a w wojsku byłem.Fee.

do Antoma
do Antoma
2024 lat temu

jak sie samemu czegos po prostu nie potrafi to sie obsmiewa innych. Smiech jak mówia psychologowie najczęściej jest objawem bezsilności.
Zachęcam Cie do działania, z pewnością potrafisz więcej.

LOLEK
LOLEK
2024 lat temu

Jasiek weź się chłopie za odchudzanie 🙂

RADEK
RADEK
2024 lat temu

123 , to Ty????

kolega
kolega
2024 lat temu

ja wspólczuję koniowi który wozi Urbana!!!!!!!!!!

lolo
lolo
2024 lat temu

Fajna impreza, nareszcie coś fajnego się dzieje!można zarazić się pasją od tych ludzi!robią to bezinteresownie, mają swoje firmy i nie patrzą się dorobić – łączy ich wspaniała pasja do latania:)Fajna Laska tam była taka blondynka:)na jednym z przedostatnich zdjęć:)nie wiecie kto to?ktoś z organizatorów?

ixi
ixi
2024 lat temu

kolego … 100/100 LOL!!!!

Back to top button
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x