r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Radni uchwalili programy przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomani

Wczoraj, podczas V Sesji Rady Miejskiej Jasła radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawach przyjęcia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2011 rok. Przyjęto również uchwałę o powołaniu Zespołu Interdyscyplinarnego, którego zadaniem będzie pomoc rodzinom dotkniętych przemocą.

Jasielscy radni uchwalili programy na rzecz przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomani

Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2011 rok zakłada realizację dwóch strategicznych celów: ograniczenia konsumpcji napojów wysokoprocentowych oraz wspieranie dzieci i młodzieży zagrożonych patologią i żyjących w rodzinach dysfunkcyjnych.

Cele te będą realizowane poprzez szereg zadań m. in. zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, udzielanie pomocy psychospołecznej i prawnej rodzinom z problemami alkoholowymi, ochronę przed przemocą w rodzinie, prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania tych problemów oraz poprzez wspomaganie działalności instytucji, stowarzyszeń i osób fizycznych służących rozwiązywaniu problemów alkoholowych.

Głównym celem Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2011 rok jest zmniejszenie zjawiska rozwoju uzależnień od środków psychoaktywnych. Udział młodzieży w lokalnych i ogólnopolskich kampaniach profilaktyczno – edukacyjnych, organizowanie zajęć integracyjno-profilaktycznych dla młodzieży, wspieranie działalności szkolnych świetlic, organizowanie pikników rodzinnych, wspieranie finansowe letniego i zimowego wypoczynku dla młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, spotkania z funkcjonariuszami policji to tylko niektóre projekty, zaplanowane w ramach tego programu.

Działania te pozwolą na wzmocnienie więzi rodzinnych, podniesienie poziomu samooceny wśród młodzieży, zagospodarowanie ich czasu wolnego, ograniczenie pierwszego kontaktu młodzieży ze środkami psychoaktywnymi oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej Jasła na problem narkomanii.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
JIMSIARCZYSTYciechhubalBeta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AA
Gość
AA

Na dzisiejszej sesji radni miejscy podwyższyli sobie diety o 416,97zł. Za podwyżką głosowali najbardziej „ubodzy” – Krzysztof Czeluśniak, Elżbieta Bernal, Zdzisław Dziedzic, Stanisław Zając, Tadeusz Stachaczyński, Alicja Nowosielska, Krystyna Sikora, Leszek Znamirowski, Leszek Zduński,Józef Kędrek, Roman Kościow oraz Adam Koszelnik. Wyborcy zapamiętają.

SIARCZYSTY
Gość
SIARCZYSTY

ZŁODZIEJE po stokroć złodzieje nie macie sumienia czerwone psy

ciech
Gość
ciech

Panie Czelusniak, a jak tam, pozew zbiorowy o odszkodowanie z RZGW Kraków za zalanie Jasła przez Klimkówkę?

hubal
Gość
hubal

PO bolszewiki jeszcze będzie tak jak w Egipcie i was pogonimy

Beta
Gość
Beta

Przez cztery lata się obłowią . A jak ich teraz odwołać skoro w tak krótkim czasie pokazali swoje prawdziwe oblicze? Mają nas w dużym poważaniu ; zabiją się w gonitwie do koryta!

soprano
Gość
soprano

Podwyżka diety radnych o 40% i milcząca akceptacja mediów jasielskich – PAMIĘTAMY. Rzetelność… Czy to tak wiele? Kopiując ten tekst biorę udział w PROTEŚCIE

dragoness
Gość
dragoness

A gdzie informacja o podwyżkach diet? Czy „wolne media” to oksymoron?

leśmian.pl
Gość
leśmian.pl

Powiedzcie mi jak nazwać gospodarzy miasta,którzy przy takim deficycie w Kasie Miasta przyznają sobie podwyżki?Grają przy tym wyborcom na nosie.Radni funkcyjni przyznali sobie na pewno więcej.Gratulacje…

AAAA
Gość
AAAA

Narkomanii chyba….

BB
Gość
BB

czy pozostali radni sprzeciwili,sie podwyżkom,czy nie beda pobierać tych wyższych diet?.Czy też jest to kolejny raz u niewymienionych rajców wielka pokazówka.

gary
Gość
gary

„Podwyżka diety radnych o 40% i milcząca akceptacja mediów jasielskich – PAMIĘTAMY. Rzetelność… Czy to tak wiele? Kopiując ten tekst biorę udział w PROTEŚCIE”

KONRAD
Gość
KONRAD

Wariaci! Najpierw zwiększają liczbę punktów alkoholowych z 35 do 60,a potem walczą z alkoholizmem.Logika jest taka: im więcej nawalonych,
tym więcej patologii i (to najważniejsze) więcej etatów dla swoich na jej zwalczanie.Gratuluję radnym tego pomysłu,jak też podwyżek diet.To jest wykładnik tego o co wam chodziło startując do Rady…Ale to też i dobrze dla Jaślan,bo poznają przez to jakimi są kretynami w dniach prób-wyborów!

jaslanin
Gość
jaslanin

Skandal to za malo brak słów a interwencyjnym zielona trawka

noob
Gość
noob

Chyba nie zapamietaja,bo to juz bylo za ostatniej kadencji Czerneckiego,ta komisja-zespoł prawdopodobnie powstala aby umiescic w niej wielu „kolesi” trzeba sie odwdzieczyc jakos znajomym.A lud ciemny bieduje.Ciekawe bo zdaje mi sie ze pieniedzy na inwestycje nie straczy,a gdzie zapowiadane miejsca pracy dla ludzi.

JIM
Gość
JIM

„Podwyżka diety radnych o 40% i milcząca akceptacja mediów jasielskich – PAMIĘTAMY. Rzetelność… Czy to tak wiele? Kopiując ten tekst biorę udział w PROTEŚCIE”

Close
X