MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Radni uchwalili programy przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomani

Wczoraj, podczas V Sesji Rady Miejskiej Jasła radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawach przyjęcia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2011 rok. Przyjęto również uchwałę o powołaniu Zespołu Interdyscyplinarnego, którego zadaniem będzie pomoc rodzinom dotkniętych przemocą.

Jasielscy radni uchwalili programy na rzecz przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomani

Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2011 rok zakłada realizację dwóch strategicznych celów: ograniczenia konsumpcji napojów wysokoprocentowych oraz wspieranie dzieci i młodzieży zagrożonych patologią i żyjących w rodzinach dysfunkcyjnych.

Cele te będą realizowane poprzez szereg zadań m. in. zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu, udzielanie pomocy psychospołecznej i prawnej rodzinom z problemami alkoholowymi, ochronę przed przemocą w rodzinie, prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania tych problemów oraz poprzez wspomaganie działalności instytucji, stowarzyszeń i osób fizycznych służących rozwiązywaniu problemów alkoholowych.

Głównym celem Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2011 rok jest zmniejszenie zjawiska rozwoju uzależnień od środków psychoaktywnych. Udział młodzieży w lokalnych i ogólnopolskich kampaniach profilaktyczno – edukacyjnych, organizowanie zajęć integracyjno-profilaktycznych dla młodzieży, wspieranie działalności szkolnych świetlic, organizowanie pikników rodzinnych, wspieranie finansowe letniego i zimowego wypoczynku dla młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, spotkania z funkcjonariuszami policji to tylko niektóre projekty, zaplanowane w ramach tego programu.

Działania te pozwolą na wzmocnienie więzi rodzinnych, podniesienie poziomu samooceny wśród młodzieży, zagospodarowanie ich czasu wolnego, ograniczenie pierwszego kontaktu młodzieży ze środkami psychoaktywnymi oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej Jasła na problem narkomanii.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AA
AA
2022 lat temu

Na dzisiejszej sesji radni miejscy podwyższyli sobie diety o 416,97zł. Za podwyżką głosowali najbardziej „ubodzy” – Krzysztof Czeluśniak, Elżbieta Bernal, Zdzisław Dziedzic, Stanisław Zając, Tadeusz Stachaczyński, Alicja Nowosielska, Krystyna Sikora, Leszek Znamirowski, Leszek Zduński,Józef Kędrek, Roman Kościow oraz Adam Koszelnik. Wyborcy zapamiętają.

noob
noob
2022 lat temu

Chyba nie zapamietaja,bo to juz bylo za ostatniej kadencji Czerneckiego,ta komisja-zespoł prawdopodobnie powstala aby umiescic w niej wielu „kolesi” trzeba sie odwdzieczyc jakos znajomym.A lud ciemny bieduje.Ciekawe bo zdaje mi sie ze pieniedzy na inwestycje nie straczy,a gdzie zapowiadane miejsca pracy dla ludzi.

jaslanin
jaslanin
2022 lat temu

Skandal to za malo brak słów a interwencyjnym zielona trawka

KONRAD
KONRAD
2022 lat temu

Wariaci! Najpierw zwiększają liczbę punktów alkoholowych z 35 do 60,a potem walczą z alkoholizmem.Logika jest taka: im więcej nawalonych,
tym więcej patologii i (to najważniejsze) więcej etatów dla swoich na jej zwalczanie.Gratuluję radnym tego pomysłu,jak też podwyżek diet.To jest wykładnik tego o co wam chodziło startując do Rady…Ale to też i dobrze dla Jaślan,bo poznają przez to jakimi są kretynami w dniach prób-wyborów!

gary
gary
2022 lat temu

„Podwyżka diety radnych o 40% i milcząca akceptacja mediów jasielskich – PAMIĘTAMY. Rzetelność… Czy to tak wiele? Kopiując ten tekst biorę udział w PROTEŚCIE”

BB
BB
2022 lat temu

czy pozostali radni sprzeciwili,sie podwyżkom,czy nie beda pobierać tych wyższych diet?.Czy też jest to kolejny raz u niewymienionych rajców wielka pokazówka.

AAAA
AAAA
2022 lat temu

Narkomanii chyba….

leśmian.pl
leśmian.pl
2022 lat temu

Powiedzcie mi jak nazwać gospodarzy miasta,którzy przy takim deficycie w Kasie Miasta przyznają sobie podwyżki?Grają przy tym wyborcom na nosie.Radni funkcyjni przyznali sobie na pewno więcej.Gratulacje…

dragoness
dragoness
2022 lat temu

A gdzie informacja o podwyżkach diet? Czy „wolne media” to oksymoron?

soprano
soprano
2022 lat temu

Podwyżka diety radnych o 40% i milcząca akceptacja mediów jasielskich – PAMIĘTAMY. Rzetelność… Czy to tak wiele? Kopiując ten tekst biorę udział w PROTEŚCIE

Beta
Beta
2022 lat temu

Przez cztery lata się obłowią . A jak ich teraz odwołać skoro w tak krótkim czasie pokazali swoje prawdziwe oblicze? Mają nas w dużym poważaniu ; zabiją się w gonitwie do koryta!

hubal
hubal
2022 lat temu

PO bolszewiki jeszcze będzie tak jak w Egipcie i was pogonimy

ciech
ciech
2022 lat temu

Panie Czelusniak, a jak tam, pozew zbiorowy o odszkodowanie z RZGW Kraków za zalanie Jasła przez Klimkówkę?

SIARCZYSTY
SIARCZYSTY
2022 lat temu

ZŁODZIEJE po stokroć złodzieje nie macie sumienia czerwone psy

JIM
JIM
2022 lat temu

„Podwyżka diety radnych o 40% i milcząca akceptacja mediów jasielskich – PAMIĘTAMY. Rzetelność… Czy to tak wiele? Kopiując ten tekst biorę udział w PROTEŚCIE”

Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x