MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Jedenastu pseudokibiców zatrzymanych

Kolejni pseudokibice usłyszeli zarzuty za udział w zamieszkach podczas ubiegłotygodniowego meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno. Analiza zgromadzonego materiału umożliwiła policjantom zidentyfikowanie następnych pięciu chuliganów, którzy wdarli się na murawę stadionu. Zatrzymani szalikowcy przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze. Prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Jedenastu pseudokibiców zatrzymanych

Policjanci systematycznie identyfikują i rozliczają pseudokibiców, którzy w minioną środę złamali prawo i wtargnęli na płytę stadionu Czarnych Jasło. By przerwać bijatykę pomiędzy szalikowcami, Policja wkroczyła na stadion i przywróciła porządek publiczny. Do incydentu doszło podczas przerwy w meczu z krośnieńskimi Karpatami. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Jedenastu pseudokibiców zatrzymanych

Już następnego dnia, policjanci powołani do wyjaśnienia udziału poszczególnych osób w tych zamieszkach zidentyfikowali pierwszych stadionowych chuliganów. Zostali oni zatrzymani i trafili do jasielskiej komendy. Informację o tych zatrzymaniach znajdziesz tutaj. Wraz z upływem czasu funkcjonariusze na podstawie m.in. analiz zapisu kamer video ustalali nazwiska kolejnych mężczyzn, którzy uczestniczyli w burdzie na stadionie. Efektem tej pracy jest zatrzymanie następnych pięciu pseudokibiców w wieku od 21 do 25 lat.

Jedenastu pseudokibiców zatrzymanych

W sumie policjanci zatrzymali już 11 osób, które brały udział w zamieszkach podczas meczu. Są nimi młodzi mężczyźni głównie z Krosna i Jasła. Wszyscy usłyszeli zarzut wdarcia się na murawę stadionu w czasie masowej imprezy sportowej. W trakcie przesłuchania przyznali się do przestępstwa. Część z nich poddała się dobrowolnie karze ograniczenia wolności polegające na nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne, pozostali karze grzywny. Ponadto przez dwa lata nie będą mogli uczestniczyć w imprezach masowych o charakterze sportowym na terenie całego kraju.

Policjanci nadal identyfikują kolejne osoby i przewidują kolejne zatrzymania.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dodatek
dodatek
2024 lat temu

na moje oko to powinno byc około30

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Ciekawe, jaka to grzywna i ile godzin do przepracowania. Bo jeśli jakieś śmieszne liczby, to kara mija się po prostu z celem.

ixi
ixi
2024 lat temu

niech odsniezaja chodniki przez cala zime od switu do nocy…

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x