r e k l a m a
MiastoWiadomości

Jerzy Borcz nowym Przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego

W piątek (30 października br.) na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni dokonali zmian w prezydium Sejmiku oraz zarządzie województwa. Nowym Przewodniczącym Sejmiku Podkarpackiego został Jerzy Borcz. Zastąpił on na stanowisku Bogdana Romaniuka, który zajął miejsce Wojciecha Buczaka w zarządzie województwa.

Jerzy Borcz nowym Przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Sesja rozpoczęła się od złożenia rezygnacji przez przewodniczącego sejmiku Bogdana Romaniuka. Za jej przyjęciem byli wszyscy radni biorący udział w obradach. Kolejnym punktem nadzwyczajnej sesji był wybór nowego wicemarszałka. Uzupełnienie składu zarządu było konieczne, gdyż dotychczasowy wicemarszałek Wojciech Buczak został wybrany na posła RP. Marszałek do pracy w zarządzie województwa rekomendował Bogdana Romaniuka.
Po wyborze wicemarszałka przewodniczący klubu radnych PiS Jerzy Cypryś zgłosił Jerzego Borcza jako kandydata na nowego przewodniczącego sejmiku. Tę propozycję poparło 25 radnych. Pierwszy gratulacje nowemu przewodniczącemu złożył marszałek.

Wierzę, że nasza współpraca będzie się dobrze układać z korzyścią dla mieszkańców regionu – mówił marszałek Władysław Ortyl. Nowo wybrany przewodniczący sejmiku zapewnił, że nie zawiedzie powierzonego mu zaufania.

– Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Postaram się go nie zawieźć i być dobrym przewodniczącym w tym sensie, że z jednej strony będę dbał, aby każdy na sali obrad mógł się swobodnie wypowiedzieć, bo to jest sensem demokracji a jeśli będę musiał wprowadzić czasami pewną dyscyplinę będę się to starał robić jak najdelikatniej. – mówił Jerzy Borcz tuż po wyborze na Przewodniczącego.

Jerzy Borcz – lat 60. Matematyk, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Radny Sejmiku Wojewódzkiego obecnejkadencji. Pracuje w komisji budżetu, mienia i finansów oraz komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej.Członek Rady Społecznej Szpitala w Krośnie i Kapituły Orderu „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”.

W młodości działacz opozycyjny. Szef Rejonu Działania Konfederacji Polski Niepodległej. Był wiceprzewodniczącym Podkarpackiego Forum Prawicy.
W latach 1997-2001 Senator RP – członek Komisji Nauki i Edukacji. Wiceprzewodniczący Panelu Oświatowego Międzyparlamentarnego Wymiaru Inicjatywy Środkowoeuropejskiej.

Pracował wraz z profesorem Zbigniewem Religą nad reformą finansowania polskiej ochrony zdrowia. W latach 1998-2002 Radny Sejmiku Woj. Podkarpackiego – przewodniczący nadzwyczajnej komisji ds. utworzenia Uniwersytetu Rzeszowskiego i państwowych wyższych szkół zawodowych. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. W roku 2006 ponownie wybrany do Sejmiku Woj. Podkarpackiego. Wiceprzewodniczący Komisji Budżetu, Mienia i Finansów. Od 2010 roku po kolejnym wyborze do sejmiku został przewodniczącym komisji finansów i Przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Organizacji Pożytku Publicznego.

Jest znanym działaczem społecznym. Był m.in. Prezesem Krośnieńskiego Stowarzyszenia Żużlowego i Prezesem Okręgowego Związku Szachowego.
Odznaczony Srebrnymi Odznakami Polskiego Związku Szachowego i Polskiego Związku Motorowego.
Żonaty, dwie córki, dwoje wnucząt.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x