MiastoWiadomości

Karpacka Troja najlepsza na Podkarpaciu

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy został wybrany najlepszym obiektem turystycznym na Podkarpaciu w roku 2011. Jako zwycięzca etapu regionalnego placówka bierze udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny roku w Polsce. Głosowanie internautów trwa.

Wice-marszałek Anna Kowalska (druga od lewej), wice-prezes PROT Jan Sołek (pierwszy z prawej), dyrektor Jan Gancarski z dyplomem dla najlepszego obiektu turystycznego Podkarpacia w 2011 r. (w środku) oraz pozostali laureaci etapu regionalnego (fot. Muzeum Podkarpackie w Krośnie)

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny organizowany jest od kilku lat przez Polską Organizację Turystyczną. Etap ogólnopolski poprzedzony jest etapem regionalnym, za którego przeprowadzenie odpowiada Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT). Wśród zgłoszonych kandydatur Karpacka Troja nie miała sobie równych. Skansen bezkonkurencyjnie zwyciężył w kategorii „najlepszy obiekt turystyczny Podkarpacia”. Nagroda dla Karpackiej Troi została wręczona w minioną sobotę podczas uroczystej gali zorganizowanej w Iwoniczu Zdroju z okazji światowego dnia turystyki.

Kliknij aby powiększyć

Z rąk Wice-marszałek Anny Kowalskiej (pełniącej jednocześnie funkcję prezesa PROT-u) i Jana Sołka – wice-prezesa PROT-u, odebrał ją Jan Gancarski, dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Przyznaje on, że jest ona ogromnym wyróżnieniem, a jednocześnie wyrazem uznania dla wielu lat starań i ciężkiej pracy. Dodaje także, że sam obiekt, który z powodzeniem konkurować może z najlepszymi placówkami muzealnymi w Polsce i który należy do europejskiej czołówki skansenów archeologicznych, to nie wszystko, zapewniając tym samym, że wspólnie z muzealnikami podejmie wszelkie starania, aby oferta programowa Karpackiej Troi była równie atrakcyjna.

Jako zwycięzca etapu regionalnego Karpacka Troja bierze udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce, do którego zgłoszone zostały 44 atrakcje turystyczne z całego kraju. Tym razem o wynikach konkursu decydują internauci. Głosowanie trwa do 17 października. Procedura głosowania jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie chwilę. Muzealnicy mają nadzieję, że mieszkańcy regionu poprą kandydaturę Karpackiej Troi mającą szanse na ogólnopolską kampanię reklamową, która pozwoliłaby zapromować obiekt, a przez to i region, w całym kraju.

Głos na Karpacką Troję można oddać pod tym adresem – http://www.produkt-turystyczny.otowakacje.pl/show/id/661.

Dawid Iwaniec
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
2024 lat temu

SZKODA PIENIĘDZY.

rewident
rewident
2024 lat temu

na naprawe kola – szkoda pieniedzy

precz z pisuarem
precz z pisuarem
2024 lat temu

DNO

Zwiedzający
Zwiedzający
2024 lat temu

Szkoda kasy na tą całą troję. Miało być fajnie, ale tam się NIC! NIE DZIEJE.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x